Kajak-kenu: huszonnyolc ország nevezett az EORV-re

Vágólapra másolva!
2012.09.09. 15:56
Címkék
Szeptember 14. és 16. között a szegedi Maty-ér ad otthont az idei EORV-nek, vagyis az Olimpiai Reménységek Versenyének. Az eseményre rekordszámú nevezés érkezett: 28 ország kajakosai és kenusai szállnak majd vízre.

Ha Szeged, akkor kajak-kenu. És ha kajak-kenu, akkor senki sem akar ki vagy éppen lemaradni, így nem véletlen, hogy 28 ország legjobb ifjúsági kajakosai és kenusai adták le jelentkezésüket az idei EORV-re. Rekordnevezés érkezett, és nem csak Európából, Ausztráliából, az Egyesült Államokból és Kanadából is jönnek a 15-16-17 évesek, akik számára már az hatalmas megtiszteltetés, hogy a sportág Mekkájában, a Maty-éren versenyezhetnek.

„Az EORV versenyek lengyel-cseh-szlovák-magyar egyezségből jöttek létre. Több mint egy évtizede rotációban rendezzük meg ezt a viadalt, ránk mindig az olimpiai év jut, vagyis az az esztendő, amely eleve kiemelt jelentőséggel bír – mondja Vékássy Bálint, a szövetség szervezési igazgatója. – Tavaly a lengyeleknél húsz ország nevezett, ezúttal huszonnyolcan jelentkeztek, ami rekord a verseny történetében. Hogy minek köszönhető? Nagyon népszerű Szeged, szívesen jönnek ide versenyezni a kajakosok, a kenusok, és nyilván most nem lesz tízezres tömeg, mint egy felnőtt világbajnokságon, mégis különleges a hangulata, az atmoszférája az eseménynek."

A magyar csapat közel 100 fővel vesz részt a versenyen, és a magyar kajak-kenu sport hagyományai alapján éremesővel kényeztethetnek el bennünket fiataljaink. A programban már pár éve jelen van a 200 méter is, így a rendezvény három napossá nőtte ki magát, ennek megfelelően pénteken 1000 méteren, szombaton 500 méteren, míg vasárnap 200 méteren avatnak majd győzteseket.

Legfrissebb hírek

La Liga: szektorbezárással büntették a Sevillát a derbin történtek miatt

Spanyol labdarúgás
12 perce

Férfi kosárlabda vb-selejtező: nagyot lépett előre az erősorrendben a magyar válogatott

Kosárlabda
21 perce

F1-idényzáró: az izgalmas verseny minden pillanata élőben az M4 Sporton

F1
33 perce

„Ez a szellem kell nekünk” – Raphinha az Atlético legyőzéséről

Spanyol labdarúgás
1 órája

Schmidt Ádám: Fontos, hogy a fiatalokat megtartsuk a sportban

Egyéb egyéni
1 órája

Siti Beáta: Ha el akarja érni céljait a válogatott, akkor nyerni kell Románia ellen

Kézilabda
1 órája

Kollár Kristóf: Két lábbal a földön maradtunk, nem elégedtünk meg ennyivel

Kajak-kenu
2 órája

Rövid pályás úszó Eb: Ábrahám és Pádár a mezőny elején, országos csúcs a mixed vegyes váltótól

Úszás
3 órája
Ezek is érdekelhetik