Jégkorong: vállműtétje miatt véget ért Tokaji Viktor szezonja

Vágólapra másolva!
2011.12.22. 10:24
null
Tokaji Viktor régóta küszködik a bal vállával (Fotó: Mirkó István, archív)
Címkék
Tokaji Viktor problémás bal válla kedd este, a Jesenicében 5–4-re megnyert EBEL-bajnokin ismét kiugrott, úgyhogy elkerülhetetlen a beavatkozás. A Fehérvár jégkorongcsapatának kapitánya számára véget ért a klubszezon, de a világbajnokságra talán visszatérhet.

 

„Itt a vége, meg kell műteni a vállamat. Eddig azon gondolkoztam, hogy a sok rossz megoldás közül melyiket válasszam, de a kérdés most eldőlt, már nem lehet tovább húzni – mondta a 34 éves Tokaji Viktor a Nemzeti Sportnak. – Jesenicében is kiugrott a vállam a harmadik harmadban, nem is mentem vissza a jégre. A szezon közepén, a hajrá előtt a legrosszabb bedobni a törülközőt, de nem bírom tovább. Az utóbbi időben gyakorlatilag már a csípőmhöz volt kötve a bal karom, mozgatni is alig tudtam – így nem lehet játszani. Szuper Levin keresztül rendeltem Amerikából speciális vállrögzítőket, de már nem fogom használni őket…”

Tokaji elmondta, a bal vállában részlegesen el lehet szakadva a szalag, amely túlságosan laza, bármikor kiugorhat, és ettől nem tud felszabadultan játszani. A műtét utáni rehabilitáció négy hónapig tart majd, a Volán csapatkapitánya még abban bízik, hogy a világbajnokságra felépül.

Legfrissebb hírek

Bognár Tamás videobíróként kap szerepet a Konferencialigában

Európa-konferencialiga
19 perce

„Kényszerből jobbhátvédként is tündökölt ” – ezt írták Szoboszlairól Liverpoolban

Angol labdarúgás
19 perce

Thierry Henry is Szoboszlait csodálja: „Nem kell hozzáérned a labdához, hogy tied legyen a gólpassz”

Angol labdarúgás
23 perce

Bondár Anna: Ez pályafutásom egyik legnagyobb győzelme

Tenisz
44 perce

A Liverpoolnál Szoboszlai Dominik lett a meccs embere a Newcastle ellen

Angol labdarúgás
1 órája

Arne Slot: Az, hogy védőként ilyen teljesítményt nyújtott, sokat elárul Szoboszlai mentalitásáról

Angol labdarúgás
2 órája

Rácsaptunk „a bika fenekére” a kajak-kenu vb-n

Kajak-kenu
2 órája

„Éreztem, hogy fáradok, és nem tudtam, kitart-e az erőm a végéig” – interjú a milánói kajakkirállyal

Kajak-kenu
3 órája
Ezek is érdekelhetik