SZLOVÉNIA–NÉMETORSZÁG
Az Oroszország és Szlovákia elleni győzelem után érdemi dolgokon már nem változtató, kötelező siker és a három pont megszerzése várt Németországra, amely végül örülhetett, hogy kettőt össze tudott kaparni. Történt, hogy a két vereséggel és nulla ponttal álló szlovénok az ötödik perc elején előnyhöz jutottak, amelyre aztán szépen rá is ültek.
De nemcsak tartották az eredményt, hanem kontrákat is vezettek – igaz nem túl sokat és nem túl gólveszélyeseket –, ám mindezek ellenére a picit könnyelműen teljesítő németek ellen a 29. percben újabb gólt szereztek.
Na, ez már felébresztette az addig szunyókáló német oroszlánt. Két kihagyott emberelőny után tetszetős akció végén – gyors kontra futott végig a bal oldalon, majd jött a középre tett korong és egy jó ütemű közbeszúrás – szépített, majd fokozva az addig sem gyenge nyomást a 46. percben szerencsés körülmények között egyenlített a német együttes.
KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!
Történt, hogy a kapu mögé belőtt korong a palánkról visszapattant a ketrec elé, amit már elhagyott a több bravúrt bemutató Robert Kristan kapus, így az érkező Felix Schutznak nem okozott gondot az üres kapuba lőnie.
A hátralévő időt sikerrel védekezte ki Szlovénia, néhány veszélyes akciót azért vezetett, akár nyerhetett is volna a kitámadó németek ellen, de az eredmény nem változott, jöhetett a hosszabbítás. Mivel a túlórában sem született gólt, a szétlövésre maradt a döntés.
Az első három pár kivétel nélkül rontott, a negyedikben viszont a szlovénok előnyét kiegyenlítették a németek. Újabb három pár következett, hat hibával, majd a nyolcadik sorozatban kimaradt szlovén büntető után Frank Hordler már nem kegyelmezett.
A mérkőzés hőse Kristan, a szlovén kapus volt, aki a mérkőzésen 61 lövésből csak hármat nem tudott hárítani, és a szétlövésben is több bravúrt bemutatott.
A németek nyolc ponttal nyerték meg az A-csoportot, és független a mai eredménytől hat ponttal kezdhetik meg szereplésüket a középdöntőben. Szlovénia pedig az alsó házi rájátszásra kényszerült, így potenciális jelölt a kiesésre.
KANADA–SVÁJC
A svájciak első harmad közepén megszerzett előnyét a második felvonás közepén egalizálta Kanada, majd a játékrész hajrájában már a vezetést is átvették a tengerentúliak. Svájc nem zuhant össze, és hiába borult fel a pálya, játszottak óriási mezőnyfölényben a kanadaiak, az európaiaknak a 49. perc elején összejött az egyenlítés.
A hajrá kanadai nyomását azonban nem bírta elviselni Svájc, így Chris Stewart találata majdnem megmentette a túlórától a juharleveleseket és a mérkőzést. Azért csak majdnem, mert az 59. perc is tartogatott meglepetést, még pontosabban Andres Ambuhl egyenlítő találatát. A túlórában ismét Kanada dominált, és 46 másodperccel a hosszabbítás vége előtt Alex Pietrangelo lezárta a mérkőzést. A svájci kapus, Leonardo Genoni 57 lövést védett és így 93.44 százalékos hatékonysággal dolgozott.
Kanada mindhárom mérkőzését megnyerve, de „csak” nyolc pontot szerezve végzett a B-csoport első helyén, így öt pontot visz magával a középdöntőbe. Svájc első vereségét szenvedte el, igaz, azért egy pontot így is megszerzett. De az csak a Franciaország–Fehéroroszország esti mérkőzéstől függ, hogy mennyi pontot vihet magával a következő körbe.A-CSOPORT |
Szlovénia–Németország 2–3 – szétlövés után (1–0, 1–1, 0–1, 0–0, 0–1) |
Gólszerző: 4:09 Jeglic (1–0), 28:33 Ticar (2–0), 35:19 Wolf (ee. – 2–1), 45:32 Schutz (2–2), 65:00 Hordler (győztes gól, 2–3) |
Oroszország–Szlovákia – később |
B-CSOPORT |
Kanada–Svájc 4–3 – h. u. (0–1, 2–0, 1–2, 1–0) |
Gólszerzők: 12:29 Diaz (0–1), 31:57 Eberle (1–1), 36:51 Tavares (2–1), 48:08 de Bois (2–2), 56:46 Stewart (3–2), 58:38 Ambuhl (3–3), 64:14 Pietrangelo (4–3) |
Franciaország–Fehéroroszország – később |