Akkor a csarnok levált a szomszédos hűtőház rendszeréről, és saját gépészettel biztosítja a jeget, új gépházat szereltek fel, és a pálya alatt is megtörtént a csőcsere.
Ocskay Gábor szakosztály-igazgató újabb örvendetes hírrel lepte meg a sajtó képviselőit, ugyanis hétfőn újabb üteméhez érkezett a létesítmény korszerűsítése.
Székesfehérvár önkormányzata európai uniós pályázaton nyert vissza nem térítendő támogatásának köszönhetően energiatakarékos és a környezetszennyezést jelentős mértékben csökkentő, megújuló energiaforrást hasznosító rendszert kap a csarnok.
Aki már járt az osztrák ligában szereplő csapatoknál tisztában van azzal, hogy a legnagyobb télben, kényelmesen, akár dzsekiben is megtekintheti kedvence mérkőzését. Ezt az érzést megtapasztalhatják majd a fehérvári szurkolók, hiszen a tervezett légtechnikai rendszerrel a lelátók temperált frisslevegő ellátást kapnak.
Így a nézőtér is temperáló alapfűtést kap, ezért állandóan biztosítani tudják a 10-14 fokot a létesítményben Jelenleg nincs a csarnokban szárító szellőztetés. A jégkészítés és a jégfenntartás technológiájából adódóan olyan pára-, illetve nedvesség-lecsapódás jelentkezik a belső ívelt tetőfelületeken, amely a tetőszerkezet károsodását okozza.
A korszerű, a versenysport számára megfelelő jégfelület előállítása jelen körülmények között rendkívül nehéz, és költséges feladat.
A korszerűsítés során azonban önállóvá válik az energetikai rendszer, a talajhő-hasznosítás, a tervezett légtechnikai rendszer az eddigi üzemeltetési költségek drasztikus csökkenését és az épület állagmegóvását eredményezi.
A csarnok jelenlegi hőszigetelés nélküli tetőszerkezetét speciális szárító légtechnikai rendszerrel látják el, ez egyúttal megoldja az épület páramentesítését, is. A fűtést és a hűtést megújuló energiaforrással, azaz a talajhőt hasznosító hőszivattyús rendszerrel oldják meg.
Ezzel a technikával egy évben akár kilenc-tíz hónapig folyamatosan üzemelhet a létesítmény, többek között segítve ezzel a tömegsportot, hiszen a város iskolái itt is tartanak testnevelés órákat. A beruházás összköltsége 170 millió forint, melynek pontosan a fele az elnyert pályázat.