Jégkorong: az új-zélandi utánpótlásban vállal szerepet a magyar hokis

2010.06.28. 13:10
Címkék
Az 54-szeres magyar válogatott jégkorongozó, Kaszala János új-zélandi bajnokként vonul vissza az aktív sporttól, a jövőben az új-zélandi Canterbury régió utánpótlásának vezetőedzője lesz, közben magyar válogatott mezben az új-zélandi buszokon népszerűsíti a jégkorongot.

 

A Ferencváros és a Dunaferr magyar bajnoka visszavonulása előtt még besepert egy új-zélandi bajnoki aranyat is, éppen az ő góljával győzött 6–5-re a Canterbury Red Devils a Southern ellen, és lett először Új-Zéland bajnoka.

A magyar válogatottal több világbajnokságot is megjárt jégkorongozó csaknem négy éve játszik a kivik országában, a Vörös Ördögökkel számtalan elismerést megszerzett már, volt a szuperliga gólkirálya, kiérdemelte a legjobb csatárnak járó díjat, és megkapta már MVP-díjat is.

Az aranyérem mellett most óriási megtiszteltetés érte, felkínálták neki, hogy legyen Canterbury régió utánpótlásának vezetőedzője, és irányítsa az U13-as és U16-os válogatottak szakmai munkáját.

„Ezzel válaszút elé érkeztem, hiszen a kinti bajnokság rendszere olyan lebonyolításban folyik, hogy a felnőtt és az U16-os meccsek egyszerre egy időben, de az ország különböző pontjain zajlanak. Tehát vagy játékosként, vagy edzőként tudom folytatni pályafutásomat, és én az edzősködés mellett döntöttem, hiszen saját hokiiskolám, a Kaszi22 már évek óta számos tehetséget termelt ki Új-Zélandon" – mondta Kaszala János.

A hivatalos búcsúztatásra játékosként az éppen az ő javaslatára életre hívott
új-zélandi válogatott–légiós válogatott All-Star-mérkőzésen került sor, ahol eddigi jégkorongos teljesítményét is elismervén visszavonultatták a magyar sportoló 22-es számú mezét. A telt házas esemény teljes bevételét pedig a christchurchi utánpótlás javára ajánlották fel.



Kaszala új-zélandi népszerűségére jellemző, hogy a kinti buszok tele vannak a magyar hokis óriásfotójával, hiszen vele hirdetik a jégkorongot a szigetországban. A bajnok ráadásul iskolákba és egyéb helyekre is jár, hogy szakmai előadásokkal népszerűsítse a sportágat.

Legfrissebb hírek

Váratlan szöglet zavarta össze az egerszegi védelmet a kupadöntőn

Labdarúgó NB I
46 perce

NHL: sima montreali siker a Buffalo ellen; már nem vezet a Golden Knights

Amerikai sportok
48 perce

NBA: söpréssel keleti döntős a Knicks; kihasználta Wembanyama kiállítását a Wolves

Amerikai sportok
1 órája

Szilágyi Áron: Ne kongassuk a vészharangot!

Egyéb egyéni
1 órája

Boldog zseniket neveltek – Polgár László 80 éves

Egyéb egyéni
2 órája

Vívás: Muhari Eszter ezüstérmes a kolumbiai Grand Prix-versenyen

Egyéb egyéni
2 órája

Hétfői sportműsor: angol, olasz, spanyol és portugál bajnoki meccsek

Egyéb egyéni
9 órája

Dibusz: Tudtuk, hogy meg kell nyernünk a kupát; Szilágyi Áron: Ne kongassuk a vészharangot!

E-újság
9 órája
Ezek is érdekelhetik