Jégkorong-vb: bocsánatot kértek Benktől a kanadai szurkolók

MTI MTIMTI MTI
2009.04.29. 17:20
Címkék
A kanadai hokiszurkolók elnézést kértek a magyaroktól, és elsősorban Benk Andrástól Scottie Upshall sérülést okozó cselekedetéért.
Amint Kovács Zoltán, a magyar szövetség főtitkára az MTI-nek jelezte: az egyik montreali rádióban külön téma volt a svájci világbajnokság eddigi legsportszerűtlenebb jelenete.A kanadai válogatott csatára, Upshall vasárnap egyszerűen elgázolta a védekezésre képtelen Benket, akinek az eset következtében két helyen eltörött a jobb kulcscsontja. „A kanadai hokiszurkolók nevében bocsánatot kérünk Scottie Upshall gonosz, rosszindulatú ütközéséért. Ez teljesen szégyenteljes volt. Montrealban szégyelltük magunkat azért, amit Upshall a jégen tett. Upshall eltiltása nem elégséges, edzőjének szólnia kellene neki, hogy pakoljon össze, és menjen haza! A magyarok pedig továbbra is játsszák ezt a gyönyörű sportot!” – áll a magyar szövetséghez elküldött levélben.Upshall a brutális ütközésért végleges kiállítást kapott, amely után automatikusan kihagyta a szlovákok elleni mérkőzést.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: a mexikói mez fogy a legjobban

Foci vb 2026
5 perce

Manzambi betalált kettővel mennek a svájciak

Foci vb 2026
9 perce

Vb 2026: csapatot keres a zöld-fokiak hős kapusa

Foci vb 2026
22 perce

Elkezdődött a második félidő, rögtön svájci góllal

Foci vb 2026
23 perce

Nagy góllal szereztek vezetést a bosnyákok – videók

Foci vb 2026
32 perce

A félidőben bosnyák vezetés, a svájci–kanadai meccsen még nincs gól

Foci vb 2026
35 perce

Kettővel vezettek a bosnyákok, majd Katar szépített

Foci vb 2026
55 perce

Vb 2026: lágyéksérülés miatt nem edzett a németek balbekkje

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik