MOB: miniszteri kérésre nem kaptak juttatást a hokisok

2009.02.05. 01:05
Címkék
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) miniszteri kérésre nem javasolt juttatást a téli játékokra elkülönített 118 milliós felkészülési keretösszegből a jégkorongozóknak.
A MOB ezt azért jelezte az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében, mert „a jégkorongszövetség keddi sajtótájékoztatóján külön hangsúlyt kapott, hogy a MOB nem támogatja a válogatott felkészülését a rigai olimpiai selejtezőtornára”. Az állásfoglalás szerint Gyenesei István sportért felelős önkormányzati miniszter kérését azzal indokolta, hogy a jégkorongozóknak más csatornákon keresztül összesen 440 milliós extra támogatást folyósít a költségvetés. A MOB közvetlenül nem ad támogatást egyetlen szövetségnek sem, csak javaslatot tesz az állami költségvetés versenysportra szánt főösszegének felosztására. „Amennyiben hétvégén sikerül az olimpiai kvóta megszerzése, a MOB a maga részéről garantálja, hogy a jégkorongozók hasonlóan magas szintű kiszolgálásban részesülnek, mint korábban akár a nyári, akár a téli játékokra készülő sportolók” – áll a közleményben.
Legfrissebb hírek

Népsport: A vesztesek hangja

Népsport
6 perce

Íme, a mai, holnap hajnali felhozatal!

Foci vb 2026
13 perce

Jürgen Klopp véleménye a kötelező ivószünetekről

Foci vb 2026
25 perce

Elképesztő statisztika Undav kapcsán

Foci vb 2026
43 perce

Ferenczi István második lett a himalájai ultraversenyen

Csupasport
56 perce

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
1 órája

Újabb olimpiai érmesek és világbajnokok érkeznek a Gyulai Memorialra

Atlétika
1 órája

Kézi BL: elkészültek a csoportkör kalapjai – a Győr, az FTC, a Veszprém és a Szeged is várja ellenfeleit

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik