EBEL: összesen 28 meccs eltiltást kapott az Alba két légiósa

2008.11.19. 14:09
Címkék
A vártnál is szigorúbb volt az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) fegyelmi bizottsága A vasárnap lejátszott – és EBEL-rekordot jelentő 252 perc büntetést hozó – Alba Volán–Red Bull Salzburg (1–4) bajnokin kiállított Derek Couture 12, Ryan Bonni pedig 16 meccses eltiltást kapott.
A döntés másodlagos következménye a súlyosabb: nem elég, hogy maguk a légiósok nem játszhatnak eltilásuk ideje alatt, de tizenkettő fordulón át kettejük, még négyen pedig Bonni pontértékével nem számolhat majd a Volán mérkőzésenként, azaz jó esetben egy-két magyar fiatal szerepelhet a helyükön.Az EBEL-ben az esélykiegyenlítés miatt minden csapatnak minden meccsre maximális pontkeretből gazdálkodva kell összeállítania a csapatot, ezért nem nevezhető más a két légiós „helyén”.Idősebb Ocskay Gábor, a Volán szakosztály-igazgatója elmondta, elvileg nem lehet fellebbezni a döntés ellen, de azt olyan súlyosnak ítéli meg a Volán, hogy mégis megpróbál valamilyen módon fellebbezni, ennek a mikéntjét keresik most.



Legfrissebb hírek

Eastbourne-i tenisztorna: Bondár feladta, Udvardy jutott tovább a magyar csatából

Tenisz
1 perce

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
17 perce

Gyász: tragikus hirtelenséggel elhunyt a birkózó Németh Zsanett

Birkózás
22 perce

A Pécs és a BEAC női kosárlabdacsapata sem vállalta a nemzetközi kuparészvételt

Kosárlabda
24 perce

Gennaro Gattuso lett a Lazio vezetőedzője

Olasz labdarúgás
54 perce

„Felébresztjük a királyt!” – hajnalban a királyi palotáig vonultak a norvég szurkolók a második győztes meccs után

Foci vb 2026
1 órája

Wimbledon: Gálfi Dalma búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
1 órája

Vas Blanka nem indul a mezőnyversenyben az országúti kerékpáros ob-n

Kerékpár
1 órája
Ezek is érdekelhetik