Rendkívül izgalmas mérkőzésen, büntetőkkel nyert Oroszország

2008.05.09. 22:37
Címkék
A jégkorong-világbajnokság E-csoportjában izgalmas meccsen nyertek az oroszok a szétlövésben. A 3–3-as rendes játékidőt követően a hosszabbítás nem hozott aranygólt, így a büntetők döntöttek az oroszok javára. Finnország a letteket ütötte el a folytatástól. Lettország hiába szerzett vezetést, a finnek fordítani tudtak, így továbbjutottak.
Morozov szerezte az oroszok győztes gólját a szétlövésben
Fotó: Reuters
Morozov szerezte az oroszok győztes gólját a szétlövésben
Morozov szerezte az oroszok győztes gólját a szétlövésben
Fotó: Reuters
Morozov szerezte az oroszok győztes gólját a szétlövésben

Oroszország Fehéroroszországgal csapott össze az E-csoportban. A mérkőzést a fehéroroszok kezdték jobban, sőt nagyon jól, mivel az első harmadban már 2–0-s vezetésre tettek szert.

Hét és fél perc elteltével Mikhalev lőtt gólt, ezzel megszerezve a vezetést a fehéroroszoknak, majd négy perccel később Dudik tovább növelte az előnyt az oroszok ellen.

Az első játékrészben már nem született több találat, és Oroszországnak jól jött a szünet.

A második harmadban aztán szépíteni tudtak az oroszok, Afinogenov a 24. percben megszerezte csapata első találatát.

Az utolsó játékrészben kicsit több, mint hét percet kellett várni, és Oroszország az egyenlítő gólt is belőtte Ovecskin révén, sőt Afinogenov duplázott, így már a fehéroroszok voltak hátrányban.

Kevesebb, mint négy perccel a vége előtt Ugarov kiharcolta a hosszabbítást, de az ötperces ráadás nem hozott eredményt, egyik sem tudott aranygólt lőni. Végül a szétlövésben az oroszok diadalmaskodtak, így övék lett a két pont, míg ellenfelük egy ponttal gazdagodott.

A korábbi meccsen Finnország csapott össze a lettekkel az F-csoportban. Ezen a mérkőzésen már a továbbjutás múlt Lettország számára, mivel vereségük esetén biztos kiesők voltak.

A találkozót ennek tudatában kezdte a lett csapat, és másfél perccel a kezdés után Darzins meg is szerezte a vezetést.

A második harmadban azonban Finnország kiegyenlített, Philstrom szerzett gólt. Az utolsó játékrészben aztán Kapanen a győztes gólt is belőtte a finnek javára, így a lettek búcsúzhatnak a vb-től, míg a finnek továbbjutottak.

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG

KÖZÉPDÖNTŐ, E-CSOPORT
Oroszország–Fehéroroszország 4–3 h.u. (0–2, 1–0, 2–1, 0–0, 1–0)

KÖZÉPDÖNTŐ, F-CSOPORT
Finnország–Lettország 2-1 (0-1, 1-0, 1-0)
Legfrissebb hírek

Julian Nagelsmann: Deniz Undav brutális befejező

Foci vb 2026
7 perce

Schlotterbeck jó eséllyel a teljes hátralévő tornát kihagyja sérülés miatt – sajtóhír

Foci vb 2026
26 perce

Ivószünet – német módra

Foci vb 2026
32 perce

Ecuador két csatárral áll fel, Curacao két helyen változtatott – íme, a kezdőcsapatok!

Foci vb 2026
46 perce

Statisztikák: Undav történelmi tetteket hajt végre; megszakadt a németek két rossz sorozata is

Foci vb 2026
1 órája

Undav Elefántcsontpart ellen beállt, fordított, és továbbjuttatta Németországot

Foci vb 2026
1 órája

Kessié góljával vezetett Elefántcsontpart a németek ellen, majd jött Undav és fordított – videók

Foci vb 2026
1 órája

A Málaga nyolc év után visszajutott a La Ligába!

Spanyol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik