Vaszjunyin gólja csak a szépítéshez volt elég a fehérviaknak

2007.11.27. 21:33
Szoros mérkőzésen 2-1-es vereséget szenvedett az Alba Volán csapata az osztrák első osztályú jégkorongbajnokságban, az Erste Bank Ligában a Linz vendégeként. Ez volt a két együttes negyedik összecsapása ebben a szezonban, a felső-ausztriain együttes harmadszor győzte le a székesfehérváriakat.
Artyom Vaszjunyin (sötét mezben) a Volán egyetlen gólját ütötte szép egyéni alakítás után

JÉGKORONG, OSZTRÁK ELSŐ OSZTÁLY (ERSTE BANK LIGA)

EHC LIWEST LINZ – ALBA VOLÁN 2-1 (0-0, 2-1, 0-0)
Linz, vezette: Trilar, Korosec, Lesniak.
LINZ: Penker (kapus) – Kastner, David, Tiley, Purdie 1 (1), Shearer, Leahy (1), Gruber, Groleau, Baumgartner, Lukas, Hohenberger, Riener, Ignatjevs, Salfi, Oberkofler, Severson 1, Mayr, Schlacher, Divis, Perthaler, Kastner (kapus). Vezetőedző: Jim Boni.
ALBA VOLÁN: Budai (kapus), Tokaji, Horváth A., Kovács Cs., Ocskay, Palkovics, Galvins (1), Allen, Vaszjunyin 1, Sihvonen, Majoross, Kangyal, Ondrejcik, Gröschl, Macsweyn, Fodor, Svasznek, Rajz, Sofron, Németh P., Hetényi (kapus). Vezetőedző: Énekes Lajos.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Kapusok: Penker (20 lövés/19 védés), ill. Budai (33/31)
Az Alba Volán vasárnap Palkovics Krisztián, Ocskay Gábor és Guntis Galvins góljával 3-0-ra legyőzte Székesfehérváron a Linzet, és most idegenben készült újabb bravúrra.

A két együttes első két összecsapását az osztrákok nyerték 4-2-re, de a Volán kezében most ott volt a lehetőség, hogy az egymás elleni mérleget 2:2-re alakítsa.

Az első harmadban a Volán kétszer került emberhátrányba – mindkétszer Chris Allent állították ki bottal ütésért –, de mindkettőt átvészelte kapott gól nélkül.

Aztán a második 20 percben felpörögtek az események. A 10. percben Kangyal, Ondrejcik, Macsweyn, Német Péter és Rajz – azaz a fehérváriak harmadik és negyedik sora vegyes összetételben – volt benn, amikor a kanadai Brad Purdie megszerezte a vezetést a Linznek. A gólpasszt egy másik tengerentúli, az amerikai Patrick Leahy adta neki (1-0).

A harmad 18. percének legelején egy másik kanadai, Cameron Severson növelte a hazaiak előnyét, Purdie ezúttal assziszttal jeleskedett (2-0).

A Volán nem esett kétségbe a kétgólos hátrány láttán: nem telt bele másfél perc, és a válogatott Artyom Vaszjunyin szépített (2-1).

Az orosz származású játékos átkorcsolyázott az osztrák kapu mögött, Penker kapus nagy igyekezetében „lefeküdt”, Vaszjunyin pedig a léc alá emelte a korongot.

A második harmadban már nem változott az eredmény, így a Volánnak 20 perce maradt, hogy kiharcolja a hosszabbítást, vagy akár fordítson.

Végül azonban nem sikerült újabb gólt elérnie a magyar bajnoknak, így 2-1-re elveszítette a találkozót.

Ez volt a székesfehérváriak huszadik veresége az Erste Bank Ligában, és továbbra is kilenc ponttal állnak a táblázat utolsó helyén.