Reuters
Horváth Andrásék (balra) zárásképpen büntetőpárbajban verték japánt
Reuters
Horváth Andrásék (balra) zárásképpen büntetőpárbajban verték japánt
A ljubljanai tornán második helyen végzett a Pat Cortina által irányított magyar válogatott, amely sajnos nem volt egy súlycsoportban a pontveszteség nélkül feljutó, abszolút favorit házigazda szlovén gárdával.
A magyar csapat három győzelemmel és egy büntetőpárbajban kiharcolt sikerrel szerzett ezüstérmet, amellyel beállította minden idők legjobb divíziós szereplését.
A csoportunk azonban irigylésre méltó volt, hiszen az abból kiemelkedő szlovéneken kívül gyakorlatilag már a vb előtt elmondhattuk: a többi riválisnál jobbak vagyunk.
Más kérdés, olykor ezt nehezen lehet igazolni a szinte egyenlő erők csatájában, máskor pedig kínos meglepetések is érhetik a papíron jobbakat.
Ezúttal utóbbi kellemetlenségek csupán átmenetiek voltak, egy-egy harmadban adódott rá példa, összességében nézve azonban kiadta magából a gárda a maximumot.
Az elmúlt évek besorolási logikáját folytatva a 11 ponttal második magyarok jó pozícióból várhatják a következő szezont. Jelen állás szerint a litván, a lett, a holland és a horvát csapattal mérkőznénk meg, illetve ötödikként a vb rosszabb kiesőjével.
Esetleges hazai rendezés mellett talán még jobb esélyekkel várhatjuk a tornát, mint az ideit. Pedig az előző évekhez képest már ez is sokat ígért előzetesen.
Mivel minden divíziós csoportban befejeződtek a küzdelmek, érdemes kitekinteni néhány gondolat erejéig azokra is. Kínában a tavaly kieső, favorit kazahoknak nem jött össze a feljutás - ellentétben a szlovénekkel -, a franciák és a lengyelek is verték, illetve előzték őket. A franciáknak tavaly hazai pályán nem sikerült kiharcolni a feljutást, Kínáig kellett utazniuk ezért az örömért.
A házigazda kínai együttes szerzett pont nélkül az utolsó helyen végezve köszönt el, míg a Ljubljanában hatodik románoknak egy pontot azért sikerült elcsípniük. A két gárda tavaly a Divízió II-ből került fel, egyelőre a két osztály között óriási a különbség.
A harmadik vonalból a két rendező ország csapata jutott fel a második osztályba, Zágrábban a horvátok, Szöulban Dél-Korea végzett a csoportja élén pontveszteség nélkül.
A dundalki Divízió III-s vb-n a házigazda íreknek a második helyen sikerült kiharcolni a feljutást, Új-Zéland négy győzelemmel végzett az élen.
Fél szemmel a jövőre pillantva említsük meg, hogy az U18-s világbajnokságot Oroszország nyerte, amely a vasárnapi döntőben 6-5-re verte az amerikaiakat. Utóbbiak az első harmadot követően 3-2-re vezettek, de az oroszok fordítani tudtak. A svéd válogatott a bronzmeccsen 8-3-ra ütötte ki Kanadát. A tízcsapatos tornán kilencedik helyen végzett, így kiesett a cseh válogatott, az utolsó lettekkel együtt.
Érdekességként említsük meg, januárban az U20-s korosztályban Kanada, Oroszország, Egyesült Államok, Svédország volt a sorrend a legjobb négy között. Az erősorrend tehát nem sokat változott.
A magyar válogatott a miskolci Divízió II-s tornán a második helyen zárt, a hollandok elleni 4-3-s vereségünk utóbbiak első helyét és feljutását jelentette. Sajnos, ez a korosztály jövőre is csak a harmadik vonalban próbálkozhat, pedig az nem az ő szintjük, a fejlődésük további egy évre megtörik.
Az észt, belga, izraeli, mexikói négyesnek összesen 45 gólt ütött a magyar csapat, miközben csak három gólt kapott. Mindegyiket Izraeltől, három, kapott gól nélkül letudott mérkőzést követően.