Ürömön az exfradisták

MOLNÁR ALEXAMOLNÁR ALEXA
2004.09.15. 21:48
Címkék
Hatvan utánpótláskorú gyermek került egyik napról a másikra úgymond az utcára, miután a Ferencváros jégkorongszakosztályának elnöksége úgy döntött, hogy nem indítja őket a bajnokságban, edzőiket pedig nem alkalmazza tovább.
Volt szó befizetett, illetve be nem fizetett tagdíjakról és tagi hozzájárulásokról, a szülők bizalmatlanságáról a klubvezetés irányában, elmaradt adminisztrációs tevékenységekről.Keszekusza sztori, amelyben mindenki szid, vádol mindenkit…A tényen semmit sem változtat: a Fradinak már nincs tizennégy éven aluli hokisa, s ezzel egyben az utánpótlásának a jövője vált bizonytalanná.Nos, eltelt néhány nap azóta, hogy a gyanútlan szülőket csemetéikkel nem engedték edzésre a Lobogó utcai jégpályára. Indokul Fazekas László szakosztályelnök által aláírt faxüzenet szolgált, amelyből kiderült, hogy az elmaradt tagdíjak miatt nem vehetik igénybe a pályát, s az utánpótlást nevelő Bóta Gusztáv és Bálint Attila nem edző már a Fradinál. Nem sok idő telt el azóta, de éppen elegendő arra, hogy új szakosztályt alapítsanak, s a továbbiakban Ürömi SE néven vegyenek részt a bajnokságban. Ehhez természetesen az kellett, hogy a lelkes szülők, akik sportolni szeretnék járatni gyermekeiket, ösz-szefogjanak, s együttesen lépjenek tovább. Ötvenöten együtt maradtak - néhányan megelégelték a civódást, s inkább abbahagyták az edzések látogatását, és vannak, akik a Budapest Starsnál folytatják -, kerestek szponzort maguknak, egyesületet, amely befogadja őket, bérelhető jégfelületet, edzőt. A bajnokságra nevezni hivatalosan szeptember elsejéig lehetett, de a pórul járt tagok számára csak ezt követően derült ki, hogy az FTC nem nevezte a csapatokat. A póthatáridő is lejárt azóta, így egy kérelmet nyújtottak be a szövetséghez, hogy méltányossági okokból fogadják el a kései nevezésüket, illetve miután ezek a gyermekek nem önszántukból váltottak klubot, tekintsenek el az átigazolási díjaktól, melyek összege életkortól függően 6-16 ezer forint. A szövetség szeptember 21-i elnökségi ülésén tárgyal az ügyről, s utána remélhetőleg a kicsik zavartalanul folytathatják a jégkorongozást.
Legfrissebb hírek

A felszerelést irodára cseréli Miskolczi Márk

Jégkorong
14 perce

Yamal megszerezte első vb-gólját; Zöld-foki-szigetek újabb csodát tett – a 11. játéknap 12 gólja egy helyen

Foci vb 2026
50 perce

Mohamed Szalah az egyiptomi futballtörténelem egyik legszebb fejezetét írná meg hazájával

Foci vb 2026
1 órája

Szalah vezérletével megtört Egyiptom vb-nyeretlensége – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája

Egyiptom fordított, 3–1-re verte Új-Zélandot

Foci vb 2026
2 órája

Egyiptom fordított Új-Zéland ellen, történelme során először nyert vb-meccset

Foci vb 2026
2 órája

A szünetben vezet Új-Zéland

Foci vb 2026
3 órája

A zöld-fokiak nagyszerű cseréje: „Álmodoztam arról, hogy betalálok, de...”

Foci vb 2026
3 órája
Ezek is érdekelhetik