Ligue 1: Mbappé, Messi-show lett a Marseille–PSG csatából

K. Zs.K. Zs.
2023.02.26. 22:38
Messi és Mbappé közös gólöröme (Fotó: Getty Images)
A Paris Saint-Germain 3–0-ra legyőzte idegenben az Olympique Marseille-t a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) vasárnap esti rangadóján, és nyolcpontosra növelte előnyét a tabella élén. Kylian Mbappé két góllal és egy gólpasszal, Lionel Messi egy góllal, két gólpasszal járult hozzá a francia klasszikus fölényes megnyeréséhez.

Nem kezdődött jól a mérkőzés a párizsiak számára: Presnel Kimpembe egy visszafutás közben elterült a gyepen, hosszú percekig ápolták a gyakorlatilag mozdulatlan világbajnokot, majd hordágyon vitték az öltözőbe. Az első hírek szerint combsérülést szenvedett.

Az egyébként is nagyon eltökéltnek látszó párizsiakat mintha még inkább összekovácsolta a társ kidőlése: az első játékrész közepén gyors egymásutánban két gólt is szereztek. A 25. percben Vitinha, Messi összjáték után az argentin világbajnok kiugratta a leshatárról kiugró Kylian Mbappét, aki 12 méterről jobbal a bal alsó sarokba előtt, 0–1. VIDEÓ ITT!

Négy perccel később egy csírájában elfojtott OM-akciót követő újabb gyors párizsi kontra meghozta a második gólt: ezúttal Mbappé adott be balról tökéletesen, s Lionel Messi három méterről a hálóba passzolt, 0–2. VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: Messi a 700. gólját szerezte klubszinten, tétmeccsen: 672-t a Barcelonában, 28-at a PSG-ben. (Gracenote, Stats Foot)

A két gól között a marseille-i Eric Bailly is a kapuba talált, de előtte kezezett, a játékvezető nem ítélhette meg a gólt. A játék képének valójában újabb PSG-gólok feleltek volna meg, Messi, Mbappé és Marquinhos is kihagyott egy-egy helyzetet.

A második félidőből tíz perc telt el, amikor megszületett a PSG harmadik gólja: Fabián Ruiz vitte fel lendületesen a labdát, Mbappé, Messi-összjáték után az argentin finoman a hazai védővonal mögé ejtette a labdát, és a berobbanó Mbappé kapásból, éles szögből a hálóba bombázott, 0–3. VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: a duplázó Mbappé eddig kilenc gólt szerzett a Marseille ellen, és már egyedül vezeti a francia klasszikus góllövőlistáját, megelőzvén a hétgólos Zlatan Ibrahimovicot. A francia világklasszisnak ez volt a 200. gólja tétmeccsen a PSG színeiben, és utolérte a klubrekorder Edinson Cavanit. Ő 246, az uruguayi 301 mérkőzésen hozta össze a termést.

A kedveszegetten futballozó Marseille-nek két nagy lehetősége nyílt a szépítésre: az elsőnél, Alexis Sánchez fejesénél Gianluigi Donnarumma nagyot védett, a kipattanónál a kapufa is a segítségére volt (VIDEÓ ITT!), majd az utolsó percben a csereként beálló Vitinha lőtt közelről, az olasz kapus ismét bravúrral hárított.

A párizsiak fölényes győzelemmel vágtak vissza a közelmúltbeli kupakiesésért, és nyolcpontosra növelték előnyüket a tabellán.