Ligue 1: Mbappé duplázott, könnyedén nyert a PSG Lyonban

B. A.B. A.
2023.09.03. 22:41
Mbappé duplázott, könnyedén nyert a PSG (Fotó: Getty Images)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 4. fordulójának záró mérkőzésén a Paris Saint-Germain 4–1-re nyert a Lyon otthonában.

Jól kezdett a bajnoki címvédő PSG a két vereséggel és egy döntetlennel rajtoló Lyon otthonában. Corentin Tolisso volt szabálytalan a tizenhatoson belül, Kylian Mbappé pedig magabiztosan, középre lőve értékesítette a tizenegyest a negyedik percben.

Az első félidő közepén Tolisso pont Asraf Hakimihoz ütötte ki a labdát, amelyet a 24 éves marokkói közelről a kapuba kotorta, megduplázva a PSG előnyét. Újabb bő negyedóra elteltével érkezett a harmadik párizsi találat. Manuel Ugarte ugratta ki Marco Asensiót, aki bevitte a tizenhatoson belülre, majd kilőtte a rövid felsőt. Asensio a gólja után előkészítésben jeleskedett az első félidő végén, Mbappé jobb alsó sarokba helyezett találatával már 4 góllal vezetett félidőben a PSG.

A második játékrészben a Barcelonából érkező Ousmane Dembélé is meg akarta szerezni a saját találatát. A francia szélső tíz percen belül háromszor is veszélyeztette a kaput, egyszer még a keresztlécet is eltalálta.

A Lyon szépített negyedórával a vége előtt: Corentin Tolisso – azok után, hogy összehozott egy tizenegyest a PSG-nek – büntetőből bevette Gianluigi Donnarumma kapuját. A PSG 4–1-re nyert, és továbbra is veretlen a bajnokságban, a Lyon pedig utolsó.

FRANCIA LIGUE 1
4. FORDULÓ
Lyon–PSG 1–4
(Tolisso 74. – 11-esből, ill. Mbappé 4., 45+1. – az elsőt 11-esből, Hakimi 20., Asensio 38.)

KORÁBBAN
Le Havre–Lorient 3–0
(Kuzjajev 53., Alioui 70., Mbemba 90+6.)
Lille–Montpellier 1–0 (Yacizi 2.)
Metz–Reims 2–2 (Sabaly 7., Yallow 63., ill. Diakité 17., Teuma 52.)
Nice–Strasbourg 2–0 (Atal 45+1., Moffi 75.)
Monaco–Lens 3–0
(Singo 24., Golovin 36., Maripán 59.)
Brest–Rennes 0–0
Nantes–Marseille 1–1 (Mosztafa Mohamed 39., ill. I. Sarr 4.)
Kiállítva: Meupiyou (Nantes, 9.)
Toulouse–Clermont 2–2 (Abuhal 8., Magri 14., ill. Kyei 34. – 11-esből, Ogier 90+6.)

1. Monaco 4 3 1 13–5 +8 10
2. Paris SG 4 2 2 8–3 +5 8
3. Marseille 4 2 2 7–4 +3 8
4. Reims 4 2 1 1 8–5 +3 7
5. Lille 4 2 1 1 5–5 0 7
5. Brest 4 2 1 1 5–5 0 7
7. Rennes 4 1 3 8–4 +4 6
8. Nice 4 1 3 4–2 +2 6