Konföderációs-kupa: Recifébe látogat a FIFA szemlebizottsága

MTI MTIMTI MTI
2012.10.16. 11:34
Címkék
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) szemlebizottsága kedden a brazíliai Recifébe látogat, hogy első kézből szerezzen információkat a stadionépítés jelenlegi helyzetéről.

A tapasztalatok alapján születhet majd döntés arról, hogy az észak-kelet-brazíliai városban rendezhetnek-e mérkőzést a jövő évi Konföderációs Kupán.

A FIFA kevesebb mint egy hónap múlva jelöli ki, hogy mely helyszínek adhatnak otthon a 2014-es világbajnokság felvezető tornájának.

Recifében a 46 ezer néző befogadására alkalmas Pernambuco Arena építése körül akadnak problémák. Szeptemberig a stadionberuházás még csak 64 százalékos készültségi szintig jutott. A kivitelezők szerint ugyanakkor ez október végére elérheti a 80 százalékot, ami megfelelő alapot teremtene ahhoz, hogy a FIFA által megszabott februári határidőre teljesen elkészüljön a létesítmény.

Az már biztos, hogy Rio de Janeiro, Fortaleza, Belo Horizonte és Brazíliaváros készen áll a Konföderációs Kupa csapatainak fogadására, Recife mellett pedig még Salvador de Bahíában bizonytalan a rendezés.

Legfrissebb hírek

Révész Bulcsú remekelt, továbbjutott a sznúker-vb selejtezőjében

Egyéb egyéni
5 órája

Szerdai sportműsor: PSG–Liverpool, Barca–Atlético Madrid a labdarúgó BL-ben, Kielce–Szeged a kézi BL-ben

Minden más foci
5 órája

Van-e Szeged-fóbiája a Kielcének?; Az ETO FC öt, a Ferencváros hat győzelemre az aranytól

E-újság
5 órája

A Hapoel Tel-Aviv a Fenerbahcét, az Olympiakosz a Real Madridot verte meg a férfi kosár Euroligában

Kosárlabda
6 órája

„A legutóbbi beszélgetésünkkor azt mondtam neki, hogy hagyja a futballt a fenébe” – Bölöni Lászlót megrázta Mircea Lucescu halála

Minden más foci
6 órája

BJK-kupa: az eső miatt szerdán zárul Tóth Amarissa meccse

Tenisz
6 órája

Megbocsátott tatárjárás – Malonyai Péter publicisztikája

Olasz labdarúgás
6 órája

Budapesti tavasz – Somogyi Zsolt jegyzete

Labdarúgó NB II
6 órája
Ezek is érdekelhetik