Gelson Fernandes portréja

2008.04.07. 23:48
A Cape Verdén született fiatal futógép, Gelson Fernandes üstökösszerűen bukkant fel a svájci labdarúgásban, 21 esztendősen a Siontól több mint hatmillió euróért került a Manchester Cityhez, s nem sokkal később már a válogatottban is alapember lett.
Az Európától igen távoli Praián született Gelson korán Svájcba került, s az FC Sionban kezdett el futballozni. 16 esztendősen már a profik között is pályára léphetett a középpálya mindkét szélén és közepén is bevethető labdarúgó, a következő idényre pedig már alapemberré vált. Egy kis visszaesés után 2006-ra a svájci bajnokság egyik legjobbja lett, így 2007 nyarán a Manchester City csapott le rá. A vételárat nem közölték, de hatmillió euró körüli összegről lehetett szó – legalábbis a jól értesültek szerint. A City menedzsere, Sven-Göran Eriksson egy nyilatkozatában a “legtehetségesebb svájci fiatalként” és a “klub jövőjeként” aposztrofálta, s a sztárokkal zsúfolt csapatában rendre helyet biztosított Gelson számára. 2007 augusztusában Köbi Kuhn szövetségi kapitány a válogatottba is behívta a középpályást, aki nem sokkal később a Newcastle ellen első Premiership-gólját is megszerezte. “Gelson Patrick Vieira kisebbik kiadása, soha nem áll meg és kőkeményen szerel – írta róla csapattársa, Micah Richards. – Ráadásul intelligens fiú, hiszen öt nyelven beszél.”Angliában egyébként akkor figyeltek fel rá, amikor U-21-es válogatottjával megmérkőzött a szigetlakók ellen, s a ManCity mellett a Newcastle és a Bolton is le szerette volna őt igazolni.