ETO: az eltiltás a következő három évben egy részvételre vonatkozik

2011.06.21. 21:19
Címkék
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) által a Győri ETO-ra kirótt büntetés nem olyan súlyos, mint arról az első hírek szóltak, ám a klub így is fellebbez a döntés ellen.

Kedd délelőtt Nyonban járt Klement Tibor, a Győri ETO ügyvezető elnöke, ahol Imre Mátyás, az UEFA munkatársa segítségével kiderítette, hogy a nemzetközi kupákra vonatkozó eltiltás nem három évre szól, hanem a következő három évben egy részvételre. Ez azt jelenti, hogy ha az ETO jövőre kijut(na) a nemzetközi kupaporondra, nem vehet részt az adott tornán, ám ha ez az azt követő évben is sikerül, akkor minden további nélkül ott lehet a rajtvonalnál – adta hírül a klub honlapja.

„Ez az új fejlemény már mindenképpen megnyugtatóan hangzik, ám ezzel nem érjük be, és természetesen elküldtük a fellebbezésünket az UEFA-hoz, mert azt szeretnénk, ha teljes mértékben felmentenék a klubot” – olvasható Klement Tibor nyilatkozata az eto.hu-n.

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: folytatódnak az elődöntő küzdelmei a jégkorong Erste Ligában

Minden más foci
6 órája

MotoGP: Bezzecchi Austinban is nyert

Egyéb autó-motor
6 órája

Schön Szabolcs: Képszakadás…; Juhász Roland: Liverpool–Barca BL-döntőt!

E-újság
6 órája

Európai kézilabdaligák: hat magyar gól a spanyol női bajnokságban

Kézilabda
6 órája

Douénak vasárnapig nem volt válogatott gólja – most már több is van

Minden más foci
6 órája

A koszovói kistigris – Csinta Samu publicisztikája

Foci vb 2026
6 órája

Egy csatár védelmében – Thury Gábor jegyzete

Magyar válogatott
6 órája

Kalmár Zsolt három góllal és három előkészítéssel tért vissza a pályára

Labdarúgó NB II
8 órája
Ezek is érdekelhetik