UEFA: zárt kapus büntetést kapott Sáfár klubja szurkolói rendbontás miatt

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2010.02.18. 20:09
Címkék
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) csütörtöki döntése értelmében két nemzetközi mérkőzést zárt kapuk mögött kell megvívnia, valamint 20 ezer eurós pénzbüntetést kell fizetnie a Sáfár Szabolcsot is foglalkoztató osztrák Austria Wien csapatának.

Az UEFA a spanyol Athletic Bilbao elleni, december 3-i Európa-liga-összecsapáson történt szurkolói rendbontások miatt sújtotta ezekkel a szankciókkal a bécsi együttest. A klub csütörtöki bejelentése szerint az egyik találkozóra vonatkozó zárt kapus büntetést két évre felfüggesztették.

„Ez egyelőre csak részítélet, és ahogyan arra számítottunk, meglehetősen szigorú döntés – mondta Markus Krätschmer, az Austria elnöke. – Először megvárjuk a legkésőbb keddig elkészülő írásos határozatot, aztán eldöntjük, hogy fellebbezünk-e.”

Legfrissebb hírek

Az év góljának választották Molnár Rajmund ollózását

Légiósok
17 perce

Alpesisí-vk: Odermatt ötvenedik győzelmét aratta

Téli sportok
28 perce

Dárdai Pál lett az Újpest sportigazgatója – hivatalos

Labdarúgó NB I
43 perce

Eldőlt, márciusban, Katarban lesz a Finalissima

Minden más foci
1 órája

Vívás: Kónya Csenge az eddigi legjobb eredményét érte el Budapesten

Utánpótlássport
1 órája

Biztató formában futballozik Kerkez Milos a Liverpoolban

Angol labdarúgás
1 órája

Faragó Tamás: Egy különleges társasághoz tartozom

Egyéb egyéni
1 órája

MOB 130: Benedek, Egerszegi, Darnyi, legendák emlékeznek vissza a győztes pillanatokra – VIDEÓ

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik