Vizes Eb: Malcev megint első lett a szinkronúszó vegyes párosok között

MTI (Közzétette: D. Á.)MTI (Közzétette: D. Á.)
2021.05.14. 12:32
Jelentős különbséggel megelőzve riválisait az orosz Alekszandr Malcev, Oleszja Platon kettős nyerte a szinkronúszó vegyes párosok döntőjét a budapesti vizes Európa-bajnokság pénteki versenynapján a Duna Arénában – írja az MTI.

Malcev – aki hétfőn, az Eb nyitányán a technikai döntőben Maja Gurbanbergyijevával az oldalán diadalmaskodott – 2015-től, amióta a vegyes párosok száma a hivatalos versenyprogram része, minden világversenyén a dobogó tetejére állhatott fel. Az oroszok pénteki győztes kűrjét a zsűri 93.9333 ponttal jutalmazta.

A négy párost felvonultató fináléban a második helyet a spanyol Pau Ribes Culla, Emma Garcia Garcia, a harmadikat pedig az olasz Nicolo Ogliari, Isotta Sportelli kettős érdemelte ki, míg negyedikként a szlovákiai Solymosy testvérpár, József és Szilvia végzett. Ugyanez volt a végső sorrend a technikai szám döntőjében is.