nemzetisport.hu
2022.01.13 08:00 Frissítve: 2022.02.26 08:02

Versenynaptár 2022: vizes vb Budapesten, foci vb Katarban

Ismerkedjenek meg a Nemzeti Sport hagyományos éves sportnaptárának segítségével a 2022-es évre tervezett kiemelkedő hazai és nemzetközi sporteseményekkel.

 

ÉVES SPORTMŰSOR 2022

RÖVIDÍTÉSEK
k. k. i: később kijelölendő időpont
k. k. h: később kijelölendő helyszín

JANUÁR
1–14. AUTÓSPORT.
Dakar rali, Szaúd-Arábia
7–9. GYORSKORCSOLYA. Európa-bajnokság, Heerenveen
8.–II. 20. KÉZILABDA. Európa-liga, nők, csoportkör
9–II. 6. LABDARÚGÁS. Afrikai Nemzetek Kupája, Kamerun
10–16. MŰKORCSOLYA. Európa-bajnokság, Tallinn
11–12. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 7. forduló
12–16. ASZTALITENISZ. Férfi és női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1.
mérkőzés; férfi és női Európa-kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés
13–30. KÉZILABDA. Európa-bajnokság, férfiak,
Magyarország, Szlovákia

13. KÉZILABDA. Európa-bajnokság, férfiak, B-csoport,
Budapest. Magyarország–Hollandia
14–16. VÍVÁS. Világkupaverseny, tőr, férfiak, Párizs; tőr, nők,
Poznan
15–17. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, férfiak, Tbiliszi
16. KÉZILABDA. Európa-bajnokság, férfiak, B-csoport,
Budapest. Magyarország–Portugália
17–23. ASZTALITENISZ. Férfi és női Bajnokok Ligája, negyeddöntő,
2. mérkőzés; férfi és női Európa-kupa, negyeddöntő, 2. mérkőzés
17–30. TENISZ. Australian Open, Melbourne
18. KÉZILABDA. Európa-bajnokság, férfiak, B-csoport,
Budapest. Magyarország–Izland,
18. VÍZILABDA. Világliga, férfiak, európai selejtezőmérkőzés.
Magyarország–Montenegró, k. k. h.
18–20. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, férfiak, Varsó
20–23. AUTÓSPORT. Monte-Carlo rali, a vb 1. futama, Monte-Carlo
22–23. GYORSKORCSOLYA. Összetett magyar bajnokság, Budapest
22–23. JÉGKORONG. Magyar Kupa, négyes döntő
25. KOSÁRLABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, a második csoportkör
25. VÍZILABDA. Világliga, nők, európai selejtezőmérkőzés.
Görögörszág–Magyarország, Athén
25–26. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 8. forduló
28–30. VÍVÁS. Grand Prix-verseny, párbajtőr, Doha
28–30. CSELGÁNCS. Grand Prix-verseny, Odivelas (Portugália)
28–30. KERÉKPÁR. Terepkerékpár-világbajnokság,
Fayetteville (Egyesült Államok)

29. ATLÉTIKA. Fedett pályás Budapest-bajnokság, BOK-csarnok
29. LABDARÚGÁS. OTP Bank Liga, a tavaszi szezon kezdete
29–30. ÍJÁSZAT. Történelmi terem országos bajnokság, Érd
30. LABDARÚGÁS. Merkantil Bank Liga, a tavaszi szezon kezdete

A multifunkcionális Budapesti Kézilabda-arénában játszhatnak a kézi Eb főszereplői (Fotó: Árvai Károly)

FEBRUÁR
1. KOSÁRLABDA.
Euroliga, nők, az alapszakasz vége
3–12. LABDARÚGÁS. Klubvilágbajnokság, Arab Emírségek
4–6. VÍVÁS. Grand Prix-verseny, tőr, Torino
4–20. XXIV. TÉLI OLIMPIAI JÁTÉKOK, PEKING
5. VÍZILABDA. Euroliga, nők, negyeddöntő, 1. mérkőzés
5–6. CSELGÁNCS. Grand Slam-verseny, Párizs
5–6. TOLLASLABDA. Országos bajnokság, Pécs
5. MOTORSPORT. Superenduro vb-futam, Budapest Sportaréna
8–9. LABDARÚGÁS. Mol Magyar Kupa, nyolcaddöntő
8–9. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 9. forduló
8–12. ÖKÖLVÍVÁS. Nemzetközi Bocskai István-emlékverseny, Debrecen
9–13. ASZTALITENISZ. Női Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés
11–13. VÍVÁS. Világkupaverseny, párbajtőr, férfiak, Vancouver;
párbajtőr, nők, Barcelona
11–13. GYEPLABDA. EuroHockey Indoor Club Challenge II Férfi , Osló,
Norvégia
12. LABDARÚGÁS. Női NB II, a tavaszi szezon kezdete
13. AMERIKAI FUTBALL. Super Bowl LVI, Los Angeles
13. LABDARÚGÁS. NB III, a tavaszi szezon kezdete
14–19. ÍJÁSZAT. WA terem Európa-bajnokág, Lasko (Szlovénia)
15–16. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
16–20. ASZTALITENISZ. Férfi BL, elődöntő, 1. mérkőzés; női BL,
elődöntő, 2. mérkőzés; férfi és női Ek, elődöntő, 1. mérkőzés
17. LABDARÚGÁS. Európa-liga, rájátszás a nyolcaddöntőbe
jutásért, 1. mérkőzések
17–19. CSELGÁNCS. Grand Slam-verseny, Tel-Aviv
17–20. SPORTLÖVÉSZET. Országos bajnokság, pisztoly és puska,
10 m, Százhalombatta
18–20. KOSÁRLABDA. Magyar Kupa, nők, nyolcas döntő, Miskolc
18–20. MŰUGRÁS. 2021-es téli országos bajnokság, Budapest
(a pandémia miatt 2021. decemberről halasztva)
19. JÉGKORONG. Erste Liga, az alapszakasz utolsó játéknapja
19–20. GYEPLABDA. EuroHockey Indoor Club Challenge II, női,
Rogowo (Lengyelország)
19–24. ÖTTUSA. Fedett pályás nemzetközi verseny, Budapest
20. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, nők, a csoportkör vége
22. VÍZILABDA. Világliga, nők, európai selejtező mérkőzés.
Magyarország–Hollandia, k. k .h.
22–23. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
22.–III. 23. RÖPLABDA. Challenge-kupa, férfiak, nők, elődöntő, döntő
22–23. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 10. forduló
23. KOSÁRLABDA. Euroliga, nők, a negyeddöntő kezdete
23.–III. 23. RÖPLABDA. CEV-kupa, férfiak, nők, elődöntő, döntő
24. KOSÁRLABDA. Világbajnoki selejtező, férfiak, E-csoport,
3. forduló. Magyarország–Montenegró, k. k. h.
24. LABDARÚGÁS. Európa-liga, rájátszás a nyolcaddöntőbe
jutásért, visszavágók
24–27. AUTÓSPORT. Svéd rali, a vb 2. futama, Umea
25–27. VÍVÁS. Világkupaverseny, párbajtőr, férfi ak, Heidenheim; tőr,
férfi ak, Kairó; tőr, nők, Acapulco
26. VÍZILABDA. Euroliga, nők, negyeddöntő, visszavágó
26–27. ASZTALITENISZ. Európa Top 16, Montreux (Svájc)
26–27. ATLÉTIKA. Fedett pályás magyar bajnokság, k. k. h.
27. JÉGKORONG. ICEHL, az alapszakasz utolsó játéknapja
27. KOSÁRLABDA. VIlágbajnoki selejtező, férfiak, E-csoport,
4. forduló. Montenegró–Magyarország, k. k. h.

A téli olimpia részletes programja – NAGYOBB MÉRETÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

MÁRCIUS
1. JÉGKORONG.
KHL, az alapszakasz utolsó játéknapja
2. KÉZILABDA. Európa-bajnoki selejtező, nők, 5. csoport,
3. forduló, Magyarország–Spanyolország, Tatabánya
2–3. LABDARÚGÁS. Mol Magyar Kupa, negyeddöntő
2–6. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, elődöntő,
2. mérkőzés; férfi és női Európa-kupa, elődöntő, 2. mérkőzés
3–6. GYORSKORCSOLYA. Világbajnokság, Hamar
4–5. TENISZ. Davis-kupa, selejtező. Ausztrália–Magyarország, k. k. h.
4–6. GYORSASÁGI MOTOR. Katari Nagydíj, a gyorsaságimotoros-
vb 1. futama, Luszail
4–6. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, férfiak, Padova; kard, nők,
Athén; párbajtőr, Budapest
4–13. TÉLI PARALIMPIAI JÁTÉKOK, Peking
5. ATLÉTIKA. Téli dobó magyar bajnokság, Szombathely
5. KÉZILABDA. Európa-bajnoki selejtező, nők, 5. csoport,
4. forduló, Spanyolország–Magyarország, k. k. h.
6. ATLÉTIKA. Maratoni magyar bajnokság, k. k. h.
8. KÉZILABDA. Európa-liga, férfiak, a csoportkör vége
8. VÍZILABDA. Világliga, férfiak, európai selejtező mérkőzés.
Románia–Magyarország, k. k. h.
8–9. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
9. KOSÁRLABDA. Euroliga, nők, a negyeddöntő vége
10. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, a csoportkör vége
10. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
11–13. RÖPLABDA. Magyar Kupa, férfiak, négyes döntő, k. k. h.
11–13. RÖPLABDA. Magyar Kupa, nők, négyes döntő, k. k. h.
11–15. CURLING. Vegyes páros országos bajnokság, Budapest
12. VÍZILABDA. E.ON ob I, nők, az alapszakasz vége
12–13. ATLÉTIKA. Dobó Európa-kupa, Leiria, Portugália
12–13. TRIATLON. Európai Triatlon Kupa, Super-sprint verseny,
Liévin (Franciaország)
13. KOSÁRLABDA. NB I, nők, az alapszakasz vége
15–16. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
16. KOSÁRLABDA. NB I, nők, a rájátszás kezdete
16–17. KÉZILABDA. Világbajnoki selejtező mérkőzés, férfiak
17. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
nyolcaddöntő, visszavágók
18–19. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 11. forduló
18–20. ATLÉTIKA. Fedett pályás világbajnokság, Belgrád
18–20. FORMULA–1. Bahreini Nagydíj, a vb 1. futama, Szahír
18–20. GYORSASÁGI MOTOR. Indonéz Nagydíj,
a gyorsaságimotoros-vb 2. futama, Lombok
18–20. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Vb, Montreal
18–20. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, férfiak, Budapest; kard,
nők, St. Niklaas (Belgium); párbajtőr, férfiak, Buenos Aires;
párbajtőr, nők, Csengtu (Kína)
18–27. SPORTLÖVÉSZET. Európa-bajnokság, 10 m, Hamar
19. ATLÉTIKA. Mezei futó magyar bajnokság, k. k. h.
19. CSELGÁNCS. Országos bajnokság, k. k. h.
19. LABDARÚGÁS. Simple Női Liga, a tavaszi szezon kezdete
19–20. KÉZILABDA. Világbajnoki selejtező mérkőzés, férfiak
20. ATLÉTIKA. 20 km-es gyalogló magyar bajnokság, k. k. h.
23. KOSÁRLABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, a második csoportkör vége
21–27. MŰKORCSOLYA. Világbajnokság, Montpellier
24. LABDARÚGÁS. Vb-selejtezők (Európa), rájátszás, elődöntők
24. LABDARÚGÁS. U21 Eb-selejtező, Magyarország–San Marino
25–26. AUTÓSPORT. Salgó rali, az ob 1. futama, Salgótarján
25–27. ASZTALITENISZ. Felnőtt országos bajnokság, k. k. h.
25–27. CSELGÁNCS. Grand Slam-verseny, Tbiliszi
25–27. FORMULA–1. Szaúdi Nagydíj, a vb 2. futama, Dzsidda
25–27. CURLING. Országos csapat bajnokság, első hétvége, Budapest
26–27. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, nők, rájátszás
(a negyeddöntőbe jutásért), 1. mérkőzések
26–27. KÉZILABDA. Európa-liga, nők, negyeddöntő, 1. mérkőzések
26–27. VÍZILABDA. LEN-kupa, nők, négyes döntő, k. k. h.
27. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, az alapszakasz vége
28–IV. 03. BIRKÓZÁS. Európa-bajnokság, Budapest
29. KÉZILABDA. Európa-liga, férfiak, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
29. LABDARÚGÁS. Vb-selejtező (Európa), rájátszás, döntő
29. LABDARÚGÁS. U21 Európa-bajnoki selejtező,
Lengyelország–Magyarország, k. k. h.
29. VÍZILABDA. E.ON ob I, nők, a rájátszás kezdete
29–30. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 12. forduló
30. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, döntő, 1. mérkőzés
30–31. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, rájátszás

ÁPRILIS
1–2. VÍZILABDA.
Euroliga, nők, négyes döntő, k.k.h.
1–3. ASZTALITENISZ. Férfi és női Bajnokok Ligája, döntő,
1. mérkőzés; férfi és női Európa-kupa, döntő, 1. mérkőzés
1–3. CURLING. Országos csapatbajnokság, második hétvége, Budapest
1–3. CSELGÁNCS. Grand Slam-verseny, Antalya
1–3. GYORSASÁGI MOTOR. Argentin Nagydíj,
a gyorsaságimotoros-vb 3. futama, Termas de Río Hondo
1–3. KOSÁRLABDA. Magyar Kupa, férfiak, nyolcas döntő,
Debrecen
2–3. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, nők, rájátszás
(a negyeddöntőbe jutásért), visszavágók
2–3. KÉZILABDA. Európa-liga, nők, negyeddöntő, visszavágók
3. TRIATLON. Európai Triatlon Kupa, sprintverseny, Melilla,
Spanyolország
2–10. DARTS. WDF-világbajnokság, London
5. KÉZILABDA. Európa-liga, férfiak, nyolcaddöntő, visszavágók
5. KOSÁRLABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, a negyeddöntő kezdete
5–6. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
6. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a középszakasz kezdete
6. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, döntő, visszavágó
6–7. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, rájátszás (a negyeddöntőbe
jutásért), visszavágók
7. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
negyeddöntő, 1. mérkőzések
7–8. RÖPLABDA. Extraliga, férfiak, nők, az elődöntő kezdete
7–9. SZINKRONKORCSOLYA. Világbajnokság, Hamilton
8–10. ASZTALITENISZ. Férfi és női Bajnokok Ligája, döntő, 2. mérkőzés;
férfi és női Európa-kupa, döntő, 2. mérkőzés
8–10. CURLING. Országos csb, harmadik hétvége, Budapest
8–10. FORMULA–1. Ausztrál Nagydíj, a vb 3, futama, Melbourne
8–10. KOSÁRLABDA. Euroliga, nők, négyes döntő, k. k. h.
8–10. VÍZILABDA. Világliga, nők, európai döntő, k.k.h.
8. LABDARÚGÁS. Vb-selejtező, nők, Magyarország–Feröer
8–10. GYORSASÁGI MOTOR. Amerikai Nagydíj, a gyorsaságimotoros-
vb 4. futama, Austin
9–10. ÖTTUSA. Felnőtt országos bajnokság, Budapest.
9–10. AUTÓSPORT. Túraautó-világkupa, 1–2. verseny, Most (Csehország)
9–10. MŰÚSZÁS. Országos bajnokság, Budapest
10. KOSÁRLABDA. NBA, az alapszakasz vége
10–22. ÖKÖLVÍVÁS. Ifjúsági Európa-bajnokság, Szófia
12. LABDARÚGÁS. Vb-selejtező, nők. Ukrajna–Magyarország, k. k. h.
12–13. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
12–15. KOSÁRLABDA. NBA, playin-mérkőzések
14. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
negyeddöntő, visszavágók
14–16. VÍZILABDA. Világliga, férfiak, európai döntő, k. k. h.
15–18. CURLING. Országos csb, negyedik hétvége, Budapest
16. KOSÁRLABDA. NB I, nők, a döntő kezdete
16. KOSÁRLABDA. NBA, a rájátszás kezdete
17–26. ASZTALITENISZ. Csapat-világbajnokság, Csengtu
18–24. ÍJÁSZAT. Világkupa-forduló, Antalya, Törökország
20. KÉZILABDA. Európa-bajnoki selejtező, nők, 5. csoport, 5. forduló,
Portugália-Magyarország, k. k. h.
20. KOSÁRLABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, a negyeddöntő vége
20. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, döntő, 1. mérkőzés
20–21. LABDARÚGÁS. Mol Magyar Kupa, elődöntő
20–23. ÚSZÁS. Országos bajnokság, k. k. h.
21–24. AUTÓSPORT. Horvát rali, a vb 3. futama, Zágráb
21–31. ÖKÖLVÍVÁS. Férfi Európa-bajnokság, Jereván
22–23. AUTÓSPORT. Boldogkő rali, az ob 2. futama, Boldogkőváralja
22–24. FORMULA–1. Emilia-romagnai Nagydíj, a vb 4. futama, Imola
22–24. GYORSASÁGI MOTOR. Portugál Nagydíj, a
gyorsaságimotoros-vb 5. futama, Portimao
22–24. VÍVÁS. Grand Prix-verseny, kard, Szöul
22–24. MŰUGRÁS. Visegrádi négyek nemzetközi verseny, Budapest
23. ATLÉTIKA. 35 km-es gyalogló magyar bajnokság, Gyűd (Szlovákia)
23. KÉZILABDA. Európa-bajnoki selejtező, nők, 5. csoport, 6. (utolsó)
forduló, Magyarország–Szlovákia, k. k. h.
23–24. KÉZILABDA. Magyar Kupa, férfiak, négyes döntő, k. k. h.
23–24. RÖPLABDA. Extraliga, férfiak, nők, az elődöntő vége
23–30. CURLING. Vegyes páros világbajnokság, k. k. h.
25–30. TOLLASLABDA. Európa-bajnokság, Vantaa
26. KÉZILABDA. Európa-liga, férfiak, negyeddöntő, 1. mérkőzések
26–V. 1. ÖTTUSA. Világkupa, Budapest.
26–27. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzések
27. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfi ak, döntő, visszavágó
27. LABDARÚGÁS. Amatőr Kupa, döntő
28. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
elődöntő, 1. mérkőzések
28–29. RÖPLABDA. Extraliga, férfiak, nők, a döntő kezdete
29–V. 1. CSELGÁNCS. Európa-bajnokság, Szófia
29–V. 1. GYORSASÁGI MOTOR. Spanyol Nagydíj, a
gyorsaságimotoros-vb 6. futama, Jerez de la Frontera
29–V. 1. VÍVÁS. Grand Prix-verseny, párbajtőr, Cali (Kolumbia)
30. ATLÉTIKA. 10 000 m magyar bajnokság, k. k. h.
30. BIRKÓZÁS. Kötött-, szabadfogású és női ob, k. k. h.
30. JÉGKORONG. NHL, az alapszakasz utolsó játéknapja
30. KOSÁRLABDA. NB I, nők, a döntő vége
30.–V. 1. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, nők, negyeddöntő, 1. mérkőzések

MÁJUS
2–8. JÉGKORONG. Férfi divízió 1/A-világbajnokság,
Ljubljana

2. JÉGKORONG. NHL, a rájátszás kezdete
3. KÉZILABDA. Európa-liga, férfiak, negyeddöntő, visszavágók
3–4. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók
5. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
elődöntő, visszavágók
6–8. FORMULA–1. Miami Nagydíj, a vb 5. futama, Miami Gardens
6–8. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, férfiak, Madrid; kard, nők, Tunisz
6–21. ÖKÖLVÍVÁS. Női világbajnokság, Isztambul
6–29.
KERÉKPÁR. Giro d'Italia (1. szakasz: Budapest–Visegrád,
2. szakasz: Budapest–Budapest, 3. szakasz: Kaposvár–
Balatonfüred)

7. ATLÉTIKA. Váltófutó magyar bajnokság, k. k. h.
9–10. AUTÓSPORT. Túraautó-világkupa, 3-4. verseny, Pau
7–8. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, nők, negyeddöntő, visszavágók
11. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, negyeddöntő, 1. mérkőzések
11. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a középszakasz vége
11. LABDARÚGÁS. Mol Magyar Kupa, döntő
11–15. KERÉKPÁR. Tour de Hongrie
11–15. KARATE. Európa-bajnokság, Gaziantep
13. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, 1. állomás, Doha
13–15. GYORSASÁGI MOTOR. Francia Nagydíj,
a gyorsaságimotoros-vb 7. futama, Le Mans
13–15. KOSÁRLABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, négyes döntő, k. k. h.
13–15. VÍVÁS. Világkupaverseny, párbajtőr, férfiak, Párizs; párbajtőr,
nők, Dubai
13–29. JÉGKORONG. Férfi elit-vb, Tampere és Helsinki
14–15. ASZTALITENISZ. Extraliga, négyes döntő, Komló
14–15. KÉZILABDA. Európa-liga, nők, négyes döntő, k. k. h.
14–15. RÖPLABDA. Extraliga, férfiak, nők, a döntő vége
14–15. TRIATLON. Európai Triatlon Kupa, sprintverseny, Caorle
(Olaszország)
14–15. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, Jokohama, Japán
15. LABDARÚGÁS. OTP Bank Liga, a tavaszi szezon vége
16–VI. 5. TENISZ. Roland Garros, Párizs
16–22. ÍJÁSZAT. Világkupa-forduló, Sanghaj
18. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, negyeddöntő, visszavágók
18. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a rájátszás kezdete
18. LABDARÚGÁS. Európa-liga, döntő, Sevilla
19–22. AUTÓSPORT. Portugál rali, a vb 4. futama, Porto
19–22. KAJAK-KENU. Gyorsasági világkupaverseny, Racice (Csehország)
20–21. AUTÓSPORT. Dunakanyar rali, az ob 3. futama, Dunakanyar
20–22. CSELGÁNCS. Grand Slam-verseny, Kazany
20–22. FORMULA–1. Spanyol Nagydíj, a vb 6. futama, Barcelona
20–22. KAJAK-KENU. Maratoni országos bajnokság, Győr
20–22. VÍVÁS. Grand Prix-verseny, kard, Moszkva
21. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, 2. állomás, Birmingham/London
21–22. AUTÓSPORT. Gyorsasági kamion Eb, 1–4. futam, Misano
21–22. AUTÓSPORT. Ralikrossz Európa-bajnoki futam, Nyirád
21–22. RÖPLABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, nők, döntő, k. k. h.
21. LABDARÚGÁS. Simple Női Liga, a tavaszi szezon vége
22. KÉZILABDA. NB I, nők, a bajnokság utolsó játéknapja
22. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nők, döntő, Torino
22. LABDARÚGÁS. Merkantil Bank Liga, a tavaszi szezon vége
22. LABDARÚGÁS. Női NB II, a tavaszi szezon vége
25. LABDARÚGÁS. Európa-konferencialiga, döntő, Tirana
25.–VI. 1. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, C-csoport, 1. torna, k. k. h.
25.–29. RÖPLABDA. Ezüst Európa-liga, férfiak, A-csoport, 1. torna, k. k. h.
26–28. AUTÓSPORT. Túraautó-világkupa, 5–6. verseny, Nürburgring
26–29. KAJAK-KENU. Gyorsasági világkupaverseny
és para-világkupaverseny, Poznan
26–29. KAJAK SZLALOM. Eb, Liptószentmiklós (Szlovákia)
27–29. EVEZÉS. Világkupaverseny, Belgrád
27–29. FORMULA–1. Monacói Nagydíj, a vb 7. futama, Monte-Carlo
27–29. GYORSASÁGI MOTOR. Olasz Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb
8. futama, Mugello
27–29. KAJAK-KENU. 1. felnőtt és U23-as válogató, Szeged
28. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, 3. állomás, Eugene
28. TRIATLON. Európai Triatlonkupa, sprintverseny, Olsztyn (Lengyelország)
28–29. KAJAK-KENU. Maratoni világkupa verseny, Prága
28–29. KÉZILABDA. Magyar Kupa, nők, négyes döntő, k. k. h.
28–29. KÉZILABDA. Európa-liga, férfiak, négyes döntő, k. k. h.
28. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, döntő, Szentpétervár
28. TRIATLON. Klubcsapat országos bajnokság, Tiszaújváros
29. KÉZILABDA. NB I, férfi ak, a bajnoki alapszakasz utolsó játéknapja
29. LABDARÚGÁS. NB III, a tavaszi szezon vége

JÚNIUS
1–5. GUMIASZTAL. Európa-bajnokság, Rimini
1–12. KÉZILABDA. NB I, férfiak, bajnoki döntő
2. KOSÁRLABDA. NBA, a döntő kezdete
2–5. AUTÓSPORT. Szardínia rali, a vb 5. futama, Alghero
2–14. LABDARÚGÁS. Nemzetek Ligája, csoportkör, 1-4. forduló
3–5. CSELGÁNCS. Grand Slam-verseny, Düsseldorf
3–5. GYORSASÁGI MOTOR. Katalán Nagydíj,
a gyorsaságimotoros-vb 9. futama, Barcelona
3. LABDARÚGÁS. U21-es Eb-selejtező, Németország–Magyarország
4. LABDARÚGÁS. Nemzetek Ligája, Magyarország–Anglia
4–5. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, nők, négyes döntő, Budapest
4–12. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, C-csoport, 2. torna, k. k. h.
5. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, 4. állomás, Rabat
6–12. ÍJÁSZAT. Outdoor Európa-bajnokság, München
7. LABDARÚGÁS. Nemzetek Ligája, Olaszország–Magyarország
7. LABDARÚGÁS. U21-es Eb-selejtező, Lettország–Magyarország
7–8. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 13. forduló
7-9. STRANDRÖPLABDA. Világbajnokság, férfi ak, nők, Róma
8–12. RÖPLABDA. Ezüst Európa-liga, férfiak, A-csoport, 2. torna, k. k. h.
9. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, 5. állomás, Róma
10–12. FORMULA–1. Azeri Nagydíj, a vb 8. futama, Baki
11. LABDARÚGÁS. Nemzetek Ligája, Magyarország–Németország
11–12.
AUTÓSPORT. Super Racing Fesztivál, a túraautó-világkupa
(WTCR) 7–8. futama, és a kamion Európa-bajnokság (ETRC)
5–8. futama, Hungaroring
11–12. TRIATLON. Mix váltó országos bajnokság, Lengyeltóti
11–12. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, Leeds, Anglia
14. LABDARÚGÁS. Nemzetek Ligája, Anglia–Magyarország
14–15. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 14. forduló
14–26. STRANDKÉZILABDA. Női, férfi ifjúsági és felnőtt
világbajnokság, Kréta

15. KOSÁRLABDA. NB I, férfi ak, a döntő kezdete
15–19. RITMIKUS GIMNASZTIKA. Európa-bajnokság, Tel-Aviv
15–20. VÍVÁS. Európa-bajnokság, k. k. h.
16. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, 6. állomás, Oslo
16–18. AUTÓSPORT. 55. Mecsek rali, az ob 4. futama, Pécs
17–18. KERÉKPÁR. Teremkerékpáros Európa-bajnokság, Nyíregyháza
17–19. EVEZÉS. Világkupaverseny, Poznan
17–19. FORMULA–1. Kanadai Nagydíj, a vb 9. futama, Montreal
17–19. GYORSASÁGI MOTOR. Német Nagydíj,
a gyorsaságimotoros-vb 10. futama, Sachsenring
17–18. KAJAK-KENU. Ifjúsági Európa-bajnokság és I. világbajnoki
válogató, Szolnok
18. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, 7. állomás, Párizs
18–19. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, négyes döntő, Köln
18–19. RÖPLABDA. Ezüst Európa-liga, férfiak, négyes döntő, Magyarország
18–19. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, négyes döntő, Ukrajna
18–19. TRIATLON. Középtávú országos bajnokság, Keszthely
18–19. TRIATLON. Európai Triatlonkupa, szupersprintverseny,
Kitzbühel
18–VII. 3. VIZES-VB, BUDAPEST
19. KOSÁRLABDA. NBA, a döntő lehetséges hetedik mérkőzése
21–26. 3X3-AS KOSÁRLABDA. Vb, férfiak, nők, Antwerpen
21–26. ASZTALITENISZ. Világfesztivál, Győr
22. KERÉKPÁR. Egyéni időfutam országos bajnokság, k. k. h.
22. VÍZILABDA. E.ON ob I, nők, döntő, 1. mérkőzés
22–26. TRIATLON. Világbajnoki sprint és váltóverseny, Montreal
23–26. AUTÓSPORT. Szafari rali, a vb 6. futama, Nairobi
23–26. KAJAK-KENU. Junior és U23-as gyorsasági Eb, Belgrád
23–26. ÖTTUSA. Világkupadöntő, Ankara
24–26. ATLÉTIKA. 127. magyar bajnokság, k. k. h.
24–26. CSELGÁNCS. Grand Slam-verseny, Ulánbátor
24–26. GYORSASÁGI MOTOR. Holland TT, a gyorsaságimotoros-vb
11. futama, Assen
24–26. KAJAK-KENU II. felnőtt és U23-as válogató (kenu), Szolnok
24–26. KAJAK SZLALOM. Világkupaverseny, Ljubljana-Tacen
25–26. AUTÓSPORT. Túraautó-világkupa, 9–10. verseny, Aragónia
25–26. KAJAK-KENU. Magyar Kupa, k. k. h.
25. VÍZILABDA. E.ON ob I, nők, döntő, 2. mérkőzés
26. KERÉKPÁR. Országúti országos bajnokság, k. k. h.
26. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a döntő lehetséges ötödik mérkőzése
27–VII.10. TENISZ. Wimbledon, London
28. VÍZILABDA. E.ON ob I, nők, döntő, 3. mérkőzés (ha kell)
30. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, 8. állomás, Stockholm
30–VII. 2. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, nyolcas döntő, Belgrád

JÚLIUS
1. KOSÁRLABDA.
Vb-selejtező, férfiak. Magyarország–Portugália
1–3. FORMULA–1. Brit Nagydíj, a vb 10. futama, Silverstone
1–24. KERÉKPÁR. Tour de France
2–3. ATLÉTIKA. Összetett magyar bajnokság, k. k. h
2–3. AUTÓSPORT. Túraautó-vk, 11–12. verseny, Vila Real (Portugália)
2–3. AUTÓSPORT. Gyorsasági kamion Európa-bajnokság,
9–12. futam, Slovakia Ring
2. TRIATLON. Sprint országos bajnokság, Baja
2. TRIATLON. Európai Triatlonkupa, sprintverseny, Holten,
(Hollandia)
4. KOSÁRLABDA. Vb-selejtező, férfiak. Franciaország–Magyarország
5–10. KAJAK SZLALOM. Junior- és U23-as vb, Ivrea (Olaszország)
5–6. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 1. selejtezőkör, 1. mérkőzések
6–31. LABDARÚGÁS. Európa-bajnokság, nők, Anglia
7. LABDARÚGÁS. Európa-konferencialiga, 1. selejtezőkör,
1. mérkőzések
7–10. STRANDKÉZILABDA. Női és férfi ifjúsági Eb, női és férfi
felnőtt Európa-bajnoki kvalifikáció, Moszkva

7–17. VILÁGJÁTÉKOK. Birmingham, Egyesült Államok
8–10. CSELGÁNCS. Grand Slam-verseny, Budapest
8–10. EVEZÉS. Világkupaverseny, Luzern
8–10. FORMULA–1. Osztrák Nagydíj, a vb 11. futama, Spielberg
8–10. GYORSASÁGI MOTOR. Finn Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb
12. futama, Iitti
8–10. TORNA. Országos bajnokság, Budapest
8–15. ÍJÁSZAT. Terepíjászat, Világjátékok, Birmingham, USA
8–16. KOSÁRLABDA. U20-as Európa-bajnokság, nők, Sopron
9–10. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, Hamburg, Németország
12–13. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 1. selejtezőkör, visszavágók
12–17. VÍZILABDA. Világliga, nők, szuperdöntő, k. k. h.
14. LABDARÚGÁS. Európa-konferencialiga, 1. selejtezőkör,
visszavágók
14. VITORLÁZÁS. 54. Kékszalag Raiff eisen Nagydíj, nemzetközi
tókerülő verseny, Balatonfüred
15–23. VÍVÁS. Világbajnokság, Kairó
15–24. ATLÉTIKA. Világbajnokság, Eugene
16–17. AUTÓSPORT. Gyorsasági kamion Eb, 13–16. futam, Nürburging
16. TRIATLON. Rövid távú országos bajnokság, Tata
19–20. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, 1. mérkőzések
19–25. KAJAK SZLALOM. Világbajnokság, Augsburg
21. LABDARÚGÁS. Európa-konferencia liga, 2. selejtezőkör,
1. mérkőzések
21–31. ÖKÖLVÍVÁS. Junior Európa-bajnokság, Monza
21–31. ÖKÖLVÍVÁS. Női Európa-bajnokság, Ulan-Ude
22–23. AUTÓSPORT. Székesfehérvár–Veszprém rali, az ob 5. futama,
Székesfehérvár, Veszprém
22–24. FORMULA–1. Francia Nagydíj, a vb 12. futama, Le Castellet
22–24. ÍJÁSZAT. Ifjúsági és felnőtt lovasíjász-világbajnokság,
Pomáz
23. KERÉKPÁR. Hegyikerékpáros országos bajnokság, k. k. h.
23–24. KERÉKPÁR. V4 férfi és női kerékpárverseny
24–30. EURÓPAI IFJÚSÁGI OLIMPIAI FESZTIVÁL. Szlovákia
24-31. ÖTTUSA. Világbajnokság, Cancún (Mexikó)
25–30. VÍZILABDA. Világliga, férfiak, szuperdöntő, k.k.h.
25–VIII. 8. VITORLÁZÓREPÜLÉS. Világbajnokság, Kecskemét
26–27. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, visszavágók
26–31. KERÉKPÁR. BMX-világbajnokság, Nantes
27-31. LOVASTORNA. Junior Európa-bajnokság, Kaposvár
28–31. KAJAK-KENU. Maratoni Eb, Silkeborg (Dánia)
28. LABDARÚGÁS. Európa-konferencialiga, 2. selejtezőkör,
visszavágók
29–31. FORMULA–1. Magyar Nagydíj, a vb 13. futama, Mogyoród
30. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, 9. állomás, Sanghaj
30–31. ÍJÁSZAT. Terepíjászat, országos bajnokság, Bőszénfa

AUGUSZTUS
1-5. VITORLÁZÁS. 470-es Masters világbajnokság, Tihany
2–3. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, 1. mérkőzések
3-7. KAJAK-KENU. Gyorsasági világbajnokság
és para-világbajnokság, Halifax (Kanada)

4. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
3. selejtezőkör, 1. mérkőzések
4–7. AUTÓSPORT. Finn rali, a vb 8. futama, Jyväskylä
4–14. KÉZILABDA. Ifjúsági Európa-bajnokság, férfiak,
Montenegró

5–7. GYORSASÁGI MOTOR. Brit Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb
13. futama, Silverstone
5-13. VITORLÁZÁS. 420-as világbajnokság, Balatonfüred
6. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, 10. állomás, Kína, k. k. h.
6–7. AUTÓSPORT. Túraautó-világkupa, 13–14. verseny, Szocsi
6–7. TRIATLON. Váltó országos bajnokság, Pécs
6–7. ÍJÁSZAT. Országos bajnokság, helyszín tárgyalás alatt
7–13. CSELGÁNCS. Világbajnokság, Taskent
14. CSELGÁNCS. Csapat-világbajnokság, Taskent
8. ATLÉTIKA. Gyulai István Memorial, World Continental Tour
Gold, Székesfehérvár
9. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, visszavágók
10. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, 11. állomás, Monaco
10. LABDARÚGÁS. Európai Szuperkupa-mérkőzés, Helsinki
11–14. KAJAK SZLALOM. Európa-bajnokság, Ceské Budejovice
(Csehország)

11. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
3. selejtezőkör, visszavágók
11–21. MULTISPORT EURÓPA-BAJNOKSÁG, München
(asztalitenisz, atlétika, evezés, kajak-kenu, kerékpár,
sportmászás, strandröplabda, torna, triatlon)

11–21. VIZES Európa-bajnokság, Róma
12–14. TRIATLON, Európa-bajnokság, München
13. TRIATLON. Hosszú távú országos bajnokság, Nagyatád
13–30. SPORTLÖVÉSZET. Európa-bajnokság, pisztoly,
puska és korong, Moszkva

14–17. AUTÓSPORT. Észt rali, a vb 7. futama, Tartu
14–21. ÖTTUSA. Európa-bajnokság, Székesfehérvár
15–21. ATLÉTIKA. Európa-bajnokság, München
16-17. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, selejtező, rájátszás,
1. mérkőzések
18–21. KAJAK-KENU. Gyorsasági Európa-bajnokság
és para Európa-bajnokság, München
18. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
selejtező, rájátszás, 1. mérkőzések
18–21. TORNA. Európa-bajnokság, férfiak, München
18–21. EVEZÉS. Országos bajnokság, Szeged
19–21. GYORSASÁGI MOTOR. Osztrák Nagydíj,
a gyorsaságimotoros-vb 14. futama, Red Bull Ring
19–IX. 11. KERÉKPÁR. Vuelta a Espana
21–28. TOLLASLABDA. Világbajnokság, Tokió
23–25. KAJAK-KENU. Felnőtt országos bajnokság, k. k. h.
23–24. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, selejtező, rájátszás, visszavágók
24–28. KERÉKPÁR. Hegyikerékpáros világbajnokság, Les Gets
(Franciaország)

25. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
selejtező, rájátszás, visszavágók
26. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, 12. állomás, Lausanne
26–28. AUTÓSPORT. Mór–Vértes rali, az ob 6. futama, Mór
26–28. FORMULA–1. Belga Nagydíj, a vb 14. futama, Spa-Francorchamps
26–28. KAJAK SZLALOM. Világkupaverseny, Pau (Franciaország)
26–IX. 4. JÉGKORONG. Női elit-világbajnokság, Herning és
Frederikshavn (Dánia)

26–IX. 11. RÖPLABDA. Világbajnokság, férfiak, Oroszország
27–28. ÍJÁSZAT. Felnőtt országos bajnokság, pálya
27–IX. 10. VÍZILABDA. Európa-bajnokság, Split
29–IX. 11. TENISZ. US Open, New York

SZEPTEMBER
1–4. KAJAK-KENU. Junior és U23-as gyorsasági
világbajnokság, Szeged

1. KOSÁRLABDA. Európa-bajnokság, férfiak, B-csoport, Köln.
Bosznia-Hercegovina– Magyarország
2. ATLÉTIKA. Magyar Nagydíj Sorozat, World Continental Tour
Bronze, Budapest
2. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, 13. állomás, Brüsszel
2. LABDARÚGÁS. Világbajnoki selejtező, nők, B-csoport.
Spanyolország–Magyarország
2–4. DARTS. PDC European Darts Tour, Hungarian Darts Trophy,
Budapest.
2–4. FORMULA–1. Holland Nagydíj, a vb 15. futama, Zandvoort
2–4. GYORSASÁGI MOTOR. San Marinó-i Nagydíj,
a gyorsaságimotoros-vb 15. futama, Misano
2–4. KAJAK SZLALOM. Világkupadöntő, La Seu (Spanyolország)
3. KOSÁRLABDA. Európa-bajnokság, férfiak, B-csoport,
Köln. Magyarország–Szlovénia,
3–4. AUTÓSPORT. Gyorsasági kamion Európa-bajnokság,
17–20. futam, Most
3–4. SPORTLÖVÉSZET. Országos bajnokság, trap vagy skeet,
korong, k. k. h.
4. KOSÁRLABDA. Európa-bajnokság, férfiak, B-csoport, Köln.
Franciaország–Magyarország
6. ATLÉTIKA. Magyar Nagydíj Sorozat, World Continental Tour
Bronze, Győr
6. KOSÁRLABDA. Európa-bajnokság, férfiak, B-csoport, Köln.
Magyarország–Litvánia
7–8. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, döntő, Zürich
7–11. SUP. Világbajnokság, Gdynia (Lengyelország)
7. KOSÁRLABDA. Európa-bajnokság, férfiak, B-csoport,
Köln. Magyarország–Németország
6–7. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló
8. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
csoportkör 1. forduló
8–11. AUTÓSPORT. Akropolisz rali, a vb 10. futama, Lamia
9–10. AUTÓSPORT. Komló rali, az ob 7. futama, Komló
9–11. 3X3-AS KOSÁRLABDA. Európa-bajnokság, férfi ak, nők, Graz
9–11. FORMULA–1. Olasz Nagydíj, a vb 16. futama, Monza
10–11. AUTÓSPORT. Gyorsasági kamion Európa-bajnokság,
21–24. futam, Zolder
10–11. SPORTLÖVÉSZET. Országos bajnokság, trap vagy skeet,
korong, k. k. h.
10–18. BIRKÓZÁS. Világbajnokság, Belgrád
13–14. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló
14–18. RITMIKUS GIMNASZTIKA. Világbajnokság, Szófia
15. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
csoportkör 2. forduló
16–18. CSELGÁNCS. Grand Prix-verseny, Zágráb
16–18. GYORSASÁGI MOTOR. Aragóniai Nagydíj,
a gyorsaságimotoros-vb 16. futama, Aragónia
17–18. ATLÉTIKA. Magyar csapatbajnoki döntő, k. k. h.
17–18. SPORTLÖVÉSZET. Országos bajnokság, trap mix, korong, k. k. h.
17–18. SPORTLÖVÉSZET. Országos bajnokság, pisztoly és puska,
25-50 m, Budapest
18. ATLÉTIKA. Félmaratoni magyar bajnokság
18. KOSÁRLABDA. Európa-bajnokság, férfiak, Berlin, döntő
18–25. EVEZÉS. Világbajnokság, Racice
18–25. KERÉKPÁR. Országúti világbajnokság, Wollongong
23. LABDARÚGÁS. Nemzetek Ligája,
Németország–Magyarország

23–25. FORMULA–1. Orosz Nagydíj, a vb 17. futama, Szocsi
23–25. GYORSASÁGI MOTOR. Japán Nagydíj,
a gyorsaságimotoros-vb 17. futama, Motegi
23–X. 15. RÖPLABDA. Világbajnokság, nők, Hollandia és Lengyelország
24–25. AUTÓSPORT. Gyorsasági kamion Európa-bajnokság,
25–28. futam, Le Mans
26. LABDARÚGÁS. Nemzetek Ligája, Magyarország–Olaszország
29–X. 2. AUTÓSPORT. Új-Zéland rali, a vb 11. futama, Auckland
29–X. 2. KAJAK-KENU. Maratoni világbajnokság,
Ponte de Lima (Portugália)

30–X. 2. GYORSASÁGI MOTOR. Thai Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb
18. futama, Buriram
30. KOSÁRLABDA. A női bajnokság alapszakaszának kezdete

OKTÓBER
IX. 30.–X. 2. FORMULA–1. Szingapúri Nagydíj, a vb 18. futama,
Marina-öböl
1–2. AUTÓSPORT. Gyorsasági kamion Európa-bajnokság,
29–32. futam, Jarama (Spanyolország)
2-5. TOLLASLABDA.Yonex magyar nemzetközi bajnokság, Budaörs
3–9. ÍJÁSZAT. Terep-világbajnokság, Yankton (Egyesült Államok)
4–5. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló
6. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
csoportkör 3. forduló
7. KOSÁRLABDA. A férfi bajnokság alapszakaszának kezdete
7–9. FORMULA–1. Japán Nagydíj, a vb 19. futama, Szuzuka
8–9. AUTÓSPORT. Túraautó-világkupa, 15–16. verseny, Indzse (Dél-Korea)
9. TORNA. Szerbajnokság, Budapest
9. TRIATLON. Európai triatlonkupa, sprintverseny, Barcelona,
Spanyolország
11–12. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló
12–16. KERÉKPÁR. Pályakerékpáros világbajnokság,
Saint-Quentin-en-Yvelines (Franciaország)

12–25. SPORTLÖVÉSZET. Világbajnokság, pisztoly és puska,
Kairó

13. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
csoportkör 4. forduló
14–16. AUTÓSPORT. Kisvárda rali, az ob 8. futama, Kisvárda
14–16. GYORSASÁGI MOTOR. Ausztrál Nagydíj, a gyorsaságimotoros-
vb 19. futama, Phillip Island
15. CSELGÁNCS. Csapat Európa-bajnokság, Mulhouse
17–23. KÉZILABDA. Super Globe, férfiak, Szaúd-Arábia
20–23. AUTÓSPORT. Katalán rali, a vb 12. futama, Salou
21–23. CSELGÁNCS. Grand Slam-verseny, Abu-Dzabi
21–23. FORMULA–1. Amerikai Nagydíj, a vb 20. futama, Austin
21–23. GYORSASÁGI MOTOR. Malajziai Nagydíj,
a gyorsaságimotoros-vb 20. futama, Sepang
22–23. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, Csengtu
25–26. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló
27. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
csoportkör 5. forduló
28–30. FORMULA–1. Mexikóvárosi Nagydíj, a vb 21. futama,
Magdalena Mixhuca
29–XI. 6. TORNA. Világbajnokság, Liverpool

NOVEMBER
1–2. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló
3. LABDARÚGÁS. Európa-liga / Európa-konferencialiga,
csoportkör 6. forduló
4–6. CSELGÁNCS. Grand Slam-verseny, Baki
4–6. GYORSASÁGI MOTOR. Valenciai Nagydíj,
a gyorsaságimotoros-vb 21. futama, Valencia
4–6. KERÉKPÁR. Cyclo-cross Európa-bajnokság, Namur
(Belgium)

4–20. KÉZILABDA. Európa-bajnokság, nők,
Szlovénia-Észak-Macedónia-Montenegró

5–6. AUTÓSPORT. Túraautó-világkupa, 17–18. verseny, Ningpo
10–13. AUTÓSPORT. Japán rali, a vb 13. futama, Nagoja
11–13. AUTÓSPORT. Rally Hungary, az ob 9. futama, Zemplén
11–13. FORMULA–1. Sao Pauló-i Nagydíj, a vb 22. futama,
Interlagos
11–12. TENISZ. Billie Jean King-kupa, döntő.
12. GUMIASZTAL. Országos bajnokság, Budapest
13. ATLÉTIKA. Félmaratoni világbajnokság, Jangcsou (Kína)
13–20. TENISZ. ATP-világbajnokság, Torino
16–19. GUMIASZTAL. Világbajnokság, Szófia
18–20. AUTÓSPORT. Túraautó-világkupa, 19–20. verseny, Makaó
18–20. FORMULA–1. Abu-dzabi Nagydíj, a vb 23. futama, Jasz Marina
21–XII. 18. LABDARÚGÁS. VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
21.–XII. 2. LABDARÚGÁS. Világbajnokság, csoportmérkőzések
24. KOSÁRLABDA. Európa-bajnoki selejtező, nők, C-csoport.
Románia–Magyarország
25–27. CSELGÁNCS. Grand Slam-verseny, Tokió
25–27. TORNA. Mesterfokú bajnokság, Győr
27. KOSÁRLABDA. Európa-bajnoki selejtező, nők, C-csoport.
Spanyolország– Magyarország
k. k. i CURLING. Európa-bajnokság, k. k. h.
k. k. i. TENISZ. Davis-kupa, k. k. h.
k. k. i. TENISZ. WTA-világbajnokság, k. k. h.
k. k. i. ÖKÖLVÍVÁS. Ifjúsági világbajnokság, La Nucia

DECEMBER
3–6. LABDARÚGÁS. Világbajnokság, nyolcaddöntő
9–10. LABDARÚGÁS. Világbajnokság, negyeddöntő
9–11. MŰUGRÁS. Téli országos bajnokság, Budapest
11. ATLÉTIKA. Mezei futó Európa-bajnokság, Torino
13–14. LABDARÚGÁS. Világbajnokság, elődöntő
16–21. ÚSZÁS. Rövid pályás világbajnokság, Kazany
17. LABDARÚGÁS. Világbajnokság, a 3. helyért
18. LABDARÚGÁS. Világbajnokság, döntő, Luszail
k. k. i., k. k. h. VÍVÁS.
Országos bajnokság
k. k. i. DARTS. 2023. évi PDC-világbajnokság, London
k. k. i., k. k. h. ÖKÖLVÍVÁS. Országos bajnokság

2022.10.02 00:49:27

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

A Ferencváros korábbi középpályása, a népszerű Dodó szeptember 11-én múlt a 60 éves.

2022.10.01 23:40:26

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

NS-VÉLEMÉNY.Erős Tibor minden idők legjobb magyar Spartathlon-időeredményével ért célba!

2022.09.30 23:51:33

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Mindez hungarikumhoz méltó szereplés, a dicső múltra emlékeztet, ami önmagában is megsüvegelendő. Az eredményeken túlra tekintve meg aztán különösen, hiszen, úgymond, nincs béke az olajfák alatt, a háttér finoman szólva is ingatag – és nem a versenyzők billentgetik az alapokat.

2022.09.23 16:45:50

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

Megműtötték a világ- és Európa-bajnok vízilabdázót. (x)

pr
2022.09.29 16:16:38

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

Tudjuk egyáltalán, ki volt Pósta Sándor? Hogy ki volt az a bajnok(nő), aki dalt írt Szécsi Pálnak?