Golf: Woods ramatyul kezdte az évet, nagyot vívott a két balkezes

2011.01.31. 08:56
Tiger Woods idei első versenyzése miatt különös figyelem irányult a hétvégi San Diegó-i golfviadalra, amelyet végül – az egykori világelső gyenge játéka mellett – az amerikai Bubba Watson győzelme tett emlékezetessé. Eközben az Öböl-menti arab államokban vendégeskedő Európai PGA-körverseny bahreini állomásán Paul Casey gondoskodott egy majdnem négy évtizedes angol sorozat meghosszabbításáról.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. „A hét első felében volt néhány nagyon jó ütésem, aztán ahogy telt-múlt az idő, úgy lettem egyre rosszabb. Sok munka vár rám, ehhez kétség sem férhet" – véleményezte 44. helyet érő, 287 ütéses idei első produkcióját Tiger Woods, aki a világranglista első helyének visszaszerzését tekinti fő céljának ebben az évben. Ehhez képest élete legrosszabb idénykezdetén van túl azon a pályán, ahol korábban hétszer nyert, és a tizedik helynél lejjebb sohasem végzett.AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. „A hét első felében volt néhány nagyon jó ütésem, aztán ahogy telt-múlt az idő, úgy lettem egyre rosszabb. Sok munka vár rám, ehhez kétség sem férhet" – véleményezte 44. helyet érő, 287 ütéses idei első produkcióját Tiger Woods, aki a világranglista első helyének visszaszerzését tekinti fő céljának ebben az évben. Ehhez képest élete legrosszabb idénykezdetén van túl azon a pályán, ahol korábban hétszer nyert, és a tizedik helynél lejjebb sohasem végzett.

Miközben Woods kínlódott, az első helyért az utolsó szakaszig óriási küzdelem folyt. Az elmúlt heti meglepetésgyőzelmétől lendületbe jövő Jhonattan Vegas esélyei bogeyval szálltak el, és végül ugyan egy balkezes golfozó nyert, az nem a gyakorlatilag hazai környezetben versenyző Phil Mickelson volt. „Lefty" a 14-es szakaszon ütött aznapi harmadik bogeyjával olyan hátrányba került, amit Bubba Watson ellen ezen a hétvégén nem engedhetett meg magának. Az utolsó lyukat birdie-vel teljesítő Watson karrierje második győzelmét ünnepelte az amerikai PGA-körversenyen.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY

FARMERS INSURANCE OPEN, LA JOLLA (Torrey Pines Golf Course)

A pénzdíj: 5.8 millió dollár. A pályák: 6295 és 6921 méter, 72 par

AZ ÉLCSOPORT
1. Bubba Watson (amerikai) 272 ütés (71, 65, 69, 67)
2. Phil Mickelson (amerikai) 273 (67, 69, 68, 69)
3. Dustin Johnson (amerikai) 275 (69, 69, 71, 66)
    Jhonattan Vegas (venezuelai)
275 (69, 69, 69, 68)

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Paul Casey lett az első angol golfozó, aki az EPGA 2011-es versenysorozatában tornát nyert – általa vált biztossá, hogy folytatódik a sorozat, azaz a körverseny 1972-es megszületése óta minden évben ünnepelnek angol győztest.

A világranglista kilencedik helyén álló Casey az utolsó szakaszon harcolta ki a győzelmet az EPGA első bahreini viadalán. Nem akármilyen befejező nap volt, 23-szor történt helycsere az élen. Az angol golfozó húszhónapos nyeretlenségi időszaknak vetett véget karrierje 11. EPGA-győzelmével, egyben pályafutása harmadik sivatagi diadalával.