Párizs 2024: mindennap 11 ezer rendőr lesz szolgálatban

Illusztráció: AFP
Napi szinten 11 ezer rendőr lát majd el szolgálatot a 2024-es párizsi olimpia idején a francia fővárosban – írja az MTI.
Gérald Darmanin belügyminiszter kedden ismertette, hogy drónellenes rendszerrel is védik majd a kereken két év múlva kezdődő és 2024. augusztus 11-ig tartó ötkarikás játékokon résztvevő sportolók, szurkolók biztonságát, valamint a helyszíneket.
A politikus szerint a megnyitó lesz a legnagyobb kihívás, mert ezúttal nem a központi stadionban, hanem a belvárosban, a Szajna folyó mentén, várhatóan 600 ezer ember előtt tartják majd az ünnepséget. Hozzátette: a Tour de France kerékpáros körverseny hagyományos júliusi időpontját át lehetne helyezni, mert ekkor minden biztonsági erőre szükség lesz az olimpia miatt, és az is kérdéses, hogy a háromhetes viadal a fővárosban ér-e véget.
Legfrissebb hírek

Három napon túli csodák – Ballai Attila publicisztikája
Egyéb egyéni
2025.10.18. 23:40

Ezer nap Los Angelesig – Thury Gábor jegyzete
Egyéb egyéni
2025.10.17. 23:35
Ezek is érdekelhetik





