Öttusa-vb: Kovács Sarolta döntős Rómában, Cseh épphogy lemaradt

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.05.10. 16:16
Címkék
A kombinált számban nyújtott nagyszerű teljesítményével bejutott a római öttusa-világbajnokság női versenyének döntőjébe Kovács Sarolta. A selejtező A csoportjának másik magyarja, az egyéni induló Cseh Krisztina éppen lemaradt a fináléról.

A tavaly világbajnoki ezüstérmes Kovács számára rémálomszerűen kezdődött a nap, a vívás során első 12 párharcát elvesztette, így szinte hihetetlen mélységből kellett megkezdenie a visszakapaszkodást. Jó idő elteltével nyert néhány asszót, de az utolsó háromban megint kikapott. Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány a hatodik győzelem után – szinte magának – megjegyezte, még egy kell, és akkor meglesz a döntőbe jutás. Az újabb tus nem jött össze, végül így is sikerült kiharcolni a továbbjutást. Kovács 6 győzelemmel és 18 vereséggel fejezte be a vívást, 648 pontjával utolsó előtti, azaz 24. volt az úszás előtt.

Az egyéni induló Cseh mindeközben jól mozgott a pástokon, 17 győzelmet aratott és csak hét vereséget szenvedett el, 1000 pontjával holtversenyben a második helyen állt.

Az úszásban már jobban ment Kovács Saroltának, olyannyira, hogy 2:10.46 perces eredménnyel megnyerte a számot. Ezzel együtt is azonban csak a 18. volt a kombinált verseny előtt, a döntőbe kerüléshez pedig az első 12 között kellett végezni. Cseh viszont negyedikként vághatott neki a lövészetekkel megszakított 3000 méteres futásnak. Ő az úszásban ugyan csak a 17. legjobb időt érte el, 2:23.20-szal, de a vívásban kiharcolt élcsoportos helyét így is meg tudta őrizni.

Kovács aztán remekül lőtt, az első és az utolsó sorozatát hibátlanul teljesítette, a középsőben pedig három lövést rontott, de ezzel együtt is gyors volt, így minden alkalommal előrébb került, és még jól is futott. Már az első lövészet után továbbjutást érő pozícióba került, végül kilencedikként ért célba.

„Minden rossz összejött délelőtt: gyengén vívtam és még szerencsém sem volt. Olyan is akadt, hogy későn vettem észre, hogy nem 'szól' a fegyverem. Ezután arra gondoltam, hogy mindig csak a következő feladatra szabad koncentrálnom. Először megnyertem az úszást, majd senkivel sem törődve lőttem és futottam. Csak magamra figyeltem, arra, hogy jók legyenek a sorozataim" – mondta az MTI-nek a nagyon fáradt Kovács a számítógépes lőlap tanulmányozása után.

Cseh is jól lőtt, de a futásban nem tudta felvenni a versenyt az üldözőkkel, így a 13. helyen célba érve kiesett.

A 77 fős selejtezős mezőnyt a szervezők három részre osztották. A B-ben Tóth Adrienn és Gyenesei Leila szerepel, a C-ben nincs magyar.

Legfrissebb hírek

A magyar válogatott védő megérkezett a török klubhoz

Légiósok
1 perce

Vargát látták a legjobbnak, Sallait a legrosszabbnak olvasóink az írek elleni vb-selejtezőn

Magyar válogatott
10 perce

Heti program: Portugáliát fogadjuk a Puskás Arénában vb-selejtezőn; folytatódnak az elitligák és a kézilabda BL is

Minden más foci
18 perce

Joao Janeiro: Budapesten a két továbbjutó csap össze

Foci vb 2026
50 perce

DVTK: Kovács Zoltán többet igazolt, mint ahogy előzetesen tervezte

Labdarúgó NB I
1 órája

Carlos Alcaraz: Ez volt életem legjobb tornája

Tenisz
1 órája

Megtalálta Ten Hag ideális utódját a Leverkusen, szerdán jöhet a bejelentés

Német labdarúgás
1 órája

Hamarosan kiderül, ki lesz 2025-ben hazánk PDC dartsbajnoka – jön az V. Hungarian Darts Trophy!

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik