Diáksport: Balogh Gábor lett a magyar szövetség új elnöke

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.05.19. 13:34
Címkék
Az egyedüli jelölt Balogh Gábort választották a Magyar Diáksportszövetség új elnökének a szervezet szombati közgyűlésén.

A 74 megjelent küldött egyhangúlag támogatta a korábbi öttusázót, aki egyéniben kétszeres világbajnok és olimpiai ezüstérmes.

„A szövetségnek és a diákolimpia versenyrendszerének az a legfontosabb célja, hogy a versenysport utánpótlásának tömegbázist teremtsen. Ezért is fontos a testnevelés és az, hogy olyan programokat szervezzünk, amelyekkel minden gyerekkel meg tudjuk szerettetni a sportot″ – mondta a miniszterelnök sportügyekért felelős tanácsadójaként is tevékenykedő sportvezető, akit pénteken egyúttal a Magyar Öttusaszövetség alelnökének is megválasztottak. Hozzátette, az iskolákban felbukkanó tehetségeket szeretnék egyesületi keretek közé terelni.

Balogh elnöki mandátuma négy évre szól, s a poszton Deák Györgyöt váltotta, aki 20 évig vezette a szervezetet, s most a küldöttek az örökös tiszteletbeli elnöki posztot adományozták neki.

Legfrissebb hírek

A DVSC kapusa szerint Jordanovnak szerencséje volt a félpályás gólnál

Labdarúgó NB I
19 perce

Korosztályos válogatott középpályást szerezne meg a ZTE FC – NS-infó

Labdarúgó NB I
25 perce

A MOB pályázatot hirdet Fair Play-díjak elnyerésére

Egyéb egyéni
40 perce

A PSG örökös szerződést kínál Luis Enriquének – sajtóhír

Francia labdarúgás
1 órája

Callan Rydz Kovács Patrik után a 22. kiemeltet is legyőzte a darts-vb-n

Egyéb egyéni
1 órája

Brazília: nemcsak a pályán, az átigazolási piacon is remekelt a Flamengo

Minden más foci
1 órája

Törökországban edzőtáborozik januárban a Paks – íme, az ellenfelek!

Labdarúgó NB I
2 órája

Révész Attila nagy valószínűséggel tavasszal is marad a Kisvárda vezetőedzője

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik