Speciális olimpia: 108 éremmel érkezett haza a 76 magyar sportoló

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.07.05. 12:57
Címkék
A Vasas Folyondár utcai Sport- és Tánccentrumában kedd délelőtt ünnepélyes keretek között fogadták az athéni speciális olimpiáról hajnalban hazatérő magyar küldöttséget, amely a XIII. nyári világjátékokon 51 arany-, 32 ezüst- és 25 bronzérmet szerzett.

Az eseményen megjelent Czene Attila, a NEFMI sportért felelős államtitkára, Balogh Gábor miniszterelnöki tanácsadó, valamint Molnár Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára is.

Köszöntőjében Czene Attila arról beszélt, hogy aki részt vehet egy olimpián, már győztesnek nevezheti magát, nem beszélve arról, akinek az ellenfelet is sikerül legyőznie. Balogh Gábor utalt rá, hogy bár sportoló és sportoló között nincs különbség, azok, akik a sors kegyetlensége miatt hátrányból indulnak, még nagyobb tiszteletet érdemelnek.

Lengyel Lajos, a speciális olimpiai szövetség (SOSZ) elnöke elmondta: a görög fővárosban 185 ország 7500 sportolója versenyzett, és a magyar színeket 13 sportágban 76 versenyző képviselte, akiket mindenütt nagy szeretettel fogadtak.

A SOSZ-elnök köszöntet mondott a felkészülésben részt vevő edzőknek és szakembereknek, valamint a támogatóknak, akik nélkül a csapat nem lehetett volna ott Athénban. Lengyel Lajos azzal zárta beszédét, hogy bízik benne, „hamarosan eljön az idő, amikor minden olimpiai bajnok olimpiai bajnok lesz, megkülönböztető jelzők nélkül".

A program végén a speciális olimpiai mozgalmat támogató művészek és sportolók – köztük Mága Zoltán hegedűművész, Hevesi Tamás énekes, Magyar Zoltán olimpiai bajnok tornász, Martinek János olimpiai bajnok öttusázó, Kállai Ildikó fitneszvilágbajnok, Hrutka János volt labdarúgó, Ungvári Miklós Európa-bajnok cselgáncsozó és Balogh Gábor olimpiai ezüstérmes öttusázó – adták át ajándékaikat a versenyzőknek.

Legfrissebb hírek

Csütörtöki sportműsor: visszavágók az Európa-liga és a Konferencialiga elődöntőjében

Minden más foci
4 perce

Jobban szeret a háttérben „dobolni” Damir Krznar, az Újpest vezetőedzője; Veretlenségével az aranykorszakait idézi az ETO

E-újság
6 perce

Változásra van szükség – Bobory Balázs publicisztikája

Labdarúgó NB I
15 perce

Európai kézilabdaligák: Győri Barbara 19-et védett Németországban

Kézilabda
23 perce

Hiába a kihagyott tizenegyes, a PSG Párizsban is nyert, és készülhet története második BL-döntőjére!

Bajnokok Ligája
45 perce

Az olasz vízilabda-válogatott kapitánya is ott volt az ob I döntőjének első meccsén

Vízilabda
50 perce

A ráadásban kapott gól miatt pont nélkül maradt az ESMTK Tiszaföldváron az NB III-ban

Labdarúgó NB II
1 órája

A németek és a csehek is kijutottak az Eb-re, a franciáké az Eurokupa

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik