Birkózás: rövidesen lezárul a 2005-ös vb könyvvizsgálata

MTI MTIMTI MTI
2011.02.24. 19:47
Címkék
Egy-két héten belül lezárul a 2005-ös budapesti birkózó-világbajnokság elszámolásának könyvvizsgálata – jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján Gáspár Tamás, a magyar szövetség (MBSZ) igazgatója.

„A Magyar Birkózóliga honlapján megjelent kilencvenegy pontból álló lista valójában nem a vb-rendezés elszámolási hibáit, hanem annak hiányosságait sorolja fel, és a szövetség a kért dokumentumokat már korábban benyújtotta a könyvvizsgálónak – fogalmazott Gáspár. – A szükséges iratokat pótoltuk, a felügyelőbizottság közlése szerint még néhány technikai kérdést tisztáznunk kell, de amint ez megtörténik, lezárhatjuk a könyvvizsgálat vb-vel kapcsolatos részét.”

Az igazgató elmondta, azért fordulhatott elő, hogy a könyvvizsgálat hiányosságokat talált az elszámolásban, mert 2005-ben még más típusú elszámolási rendnek kellett megfelelniük, s az akkori állami sportirányító szervezet, a Nemzeti Sporthivatal részére is így nyújtották be az elszámolást.

„Akkoriban több tevékenységet is egy számlán jelenítettek meg, a részletezés pedig a számlákhoz csatolt szerződésekben szerepelt, miközben manapság már mindenhez tételes teljesítési igazolás szükséges” – mondta Gáspár.

Az igazgató hangsúlyozta, a más országbeli világbajnokságok összköltségvetéséhez képest a budapesti eseményé elenyészőnek mondható, ugyanakkor színvonalas vb-t akartak rendezni, ennek pedig ára volt.

„A sokat kritizált, rajzfilmnek minősített promóciós beharangozó film véleményünk szerint szintén színvonalas volt, akkor, az akkori technikai lehetőségekkel ennek megalkotása annyiba került, amennyi az elszámolásban szerepel” – tette hozzá.

Hegedüs Csaba, az MBSZ elnöke úgy fogalmazott, szerencsétlen eset, hogy a könyvvizsgálat közben nyilvánosságra került a 91 pontot tartalmazó levél, amely így félreértésekre adott okot, miután többen úgy értelmezték, hogy a szövetség által elkövetett hibákat tartalmazza.

„Úgy gondolom, hogy bárki, aki részt vett a vb szervezésében, de az is, aki nem, nagyon büszke lehet rá, hogy Magyarország ilyen sikeres eseménynek adhatott otthont – mondta Hegedüs. – Nem az én feladatom az elszámolások vizsgálata, megvannak erre a megfelelő kollégák, de annak örülök, hogy az elnökségi ülésen egységesen elfogadtuk a jelentést, s az említett kisebb technikai kérdések tisztázása után a felügyelőbizottság rövidesen lezárhatja az ügyet.”

Legfrissebb hírek

Öt tanulság a Tour de France első hetéről

Kerékpár
5 perce

Először vezet amerikai játékvezető világbajnoki elődöntőt

Foci vb 2026
19 perce

Történelmi léptékben is kiemelkedő a franciák támadó hármasa

Foci vb 2026
43 perce

Keddi sportműsor: francia–spanyol vb-elődöntő, ETO–Víkingur BL-selejtező

Minden más foci
7 órája

El Clásico Dallasban!; Bódog Tamásnál kóstolta először a pacalt Thomas Tuchel

E-újság
7 órája

Kairóban is forró volt a hétfő este: tízezrek ünnepelték Egyiptom labdarúgó-válogatottját

Foci vb 2026
7 órája

Gigantikus evezés és királyi kézszorítások Haalandék tiszteletére Oslóban – videó

Foci vb 2026
8 órája

Klasszikus – másképp – Bobory Balázs jegyzete

Foci vb 2026
8 órája
Ezek is érdekelhetik