MOB: a magyar sport 70 millió Ft-tal segítette az árvízkárosultakat

2010.08.11. 11:16
Címkék
Két hónap alatt hetvenmillió forint gyűlt össze a Duna Televízió árvízkárosultak megsegítésére nyitott segélyvonalán, amelyet Schmitt Pál köztársasági elnöknek még a Magyar Olimpiai Bizottság vezetőjeként tett felhívása után hoztak létre.

Az államfő a MOB elnökeként a sportvezetők júniusi megbeszélésén jelentette ki, hogy a „magyar sportnak példát mutatva, igazi szolidaritással, összefogással segíteni kell a bajba jutott árvízkárosultakat, erkölcsi kötelességünk, hogy hozzájáruljunk a felbecsülhetetlen károk enyhítéséhez!”

A felhívásra nagyon sokan reagáltak, a segélyvonalra egymás után érkeztek a felajánlások, olimpiai bajnokok, versenyzők, edzők, sportvezetők, szakszövetségek, egyesületek jelentkeztek. Mellettük az olimpiai csapat támogatói készpénzzel és különféle felajánlásokkal siettek a bajba jutottak segítségére.

A két hónap alatt megközelítőleg 40 millió forint készpénzt és további mintegy 30 millió forint értékű szolgáltatást adományoztak.

Legfrissebb hírek

A kígyó sem tántorította el Tangl Esztert, hatalmas sikert ért el Panamában

Csupasport
19 perce

Budapest Boat Show: a legnagyobb szárazföldi kikötő – képösszeállítás

Képes Sport
45 perce

Major Veronika Európa-bajnok Jerevánban

Egyéb egyéni
1 órája

Tenisz: duplázók az U12-es fedett pályás országos bajnokságon

Utánpótlássport
1 órája

Horogkeresztes zászló a NOB-elnök koporsóján

Népsport
1 órája

Szánthó Regő a DAC elleni meccs után: Érezhető volt a meccshiányom

Minden más foci
2 órája

Aranyérmes lett női pisztolycsapatunk

Egyéb egyéni
2 órája

MotoGP: Bezzecchi nyerte az évad első nagydíját Thaiföldön

Egyéb autó-motor
2 órája
Ezek is érdekelhetik