Vívó ob: a kardcsapatoknál a Vasas és a BSE zárt aranyéremmel

MTI MTIMTI MTI
2009.12.15. 16:02
Címkék
A férfiaknál a Vasas, a nőknél pedig a BSE csapata nyerte az aranyérmet a vívók országos bajnokságának utolsó napján, a KÖZGÉP-kupáért rendezett keddi kardversenyek során.

Az ob-t a Honvéd három, a Csata, a BVSC és a Vasas két-két, míg a GEAC, a Balaton VK és a BSE egy-egy elsőséggel zárta.

Egyéniben és csapatban is az élen végzett a tőröző Szabados Gábor és Varga Gabriella, a párbajtőröző Tóth Hajnalka, valamint a kardozó Nemcsik Zsolt.

 VÍVÓ ORSZÁGOS BAJNOKSÁG

FÉRFI KARD CSAPATVERSENY (14 együttes)
Elődöntő:
Vasas I–GEAC I 45–40
BVSC–UNIQA-UTE I 45–43
A 3. helyért:
UNIQA-UTE I–GEAC I 45–43
Döntő:
Vasas I–BVSC 45–32

Végeredmény: 1. Vasas I (Nemcsik Zsolt, Szilágyi Áron, Iliász Nikolász, Nagy Pál), 2. BVSC (Lontay Balázs, Ács Sándor, Nemes Balázs, Alkonyi Kristóf), 3. UNIQA-UTE I (Hamar Balázs, Bódy Benjamin, Noseda Norbert, Rácz József)


NŐI KARD CSAPATVERSENY (9)

Elődöntő:
GEAC–BVSC 45–41
BSE–Vasas 45–24
A 3. helyért:
Vasas–BVSC 45–40
Döntő:
BSE–GEAC 45–23

Végeredmény: 1. BSE (Nagy Orsolya, Pető Réka, Garam Nóra, Márton Anna), 2. GEAC (Benkó Réka, Kerecsényi-Fodor Georgina, Nagy Petra, Varga Eszter), 3. Vasas (Boskovitz Anna, Damu Dóra, Luczáti Zsófia, Mikulik Júlia)

 

Legfrissebb hírek

Sikeres magyar főpróba az oroszok ellen

Kosárlabda
15 perce

A kiesés után távozik a dél-koreai szövetségi kapitány

Foci vb 2026
32 perce

Strandkézilabda-vb: a férfiaknál Németország, a nőknél Argentína nyert

Kézilabda
35 perce

Elkezdődött a Dél-Afrika–Kanada mérkőzés

Foci vb 2026
45 perce

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Gyémánt Liga: Duplantis diadala, Lyles és Bol második lett Párizsban

Atlétika
1 órája

Szalai Fanni és Lehmann Csongor nyerte meg a tiszaújvárosi világkupát

Egyéb egyéni
1 órája

Az MLS-ben folytatja Robert Lewandowski – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik