A szövetség fegyelmi bizottsága azért indított vizsgálatot a két sportoló ellen, mert valószínű, hogy egyikük sem töltötte be a 16. életévét, amikor együttesükkel a harmadik helyen végeztek az Ausztráliában megrendezett ötkarikás játékokon.
„A fegyelmi bizottság egyelőre nem tudott döntést hozni, ezért tovább dolgozik az ügyön – mondta hétfőn Andre Gueisbuhler, a FIG főtitkára. – Ha bebizonyosodik, hogy a tornászok a verseny ideje alatt fiatalabbak voltak a nevezéshez szükséges korhatárnál, úgy a szervezet ajánlatot tehet a büntetésre, de a végső döntést a végrehajtó bizottság mondja ki. Utóbbi jövő februárban ül össze ismét, így addig biztosan nem születik határozat az ügyben."
Ha a bizonyítékok alapján kiderül, hogy Jang és Tung 16 évnél fiatalabbak voltak 2000-ben, akár törölhetik is az általuk elért eredményeket.
Mivel az ügy az olimpiai játékokhoz kapcsolódik, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) határoz majd arról, hogy elveszik-e a kínai sportolók által megszerzett érmeket. A kínai csapat mögött az Egyesült Államok együttese végzett a negyedik helyen, illetve korláton Jang egyéniben is bronzérmet szerzett, s az ukrán Viktorija Karpenkót előzte meg Sydneyben.
Jang a hivatalos lista szerint 1984. december 2-án született, ám a kínai televíziónak 2007-ben adott nyilatkozatában azt mondta: 14 éves volt a 2000-es olimpia idején. Tung a papírok alapján 1983. január 20-án látta meg a napvilágot, de saját internetes naplójában 1985-ös születési év szerepel.