Sakk: Lékó kezd világossal a miskolci sakkfesztiválon

MTI MTIMTI MTI
2009.06.03. 01:06
Címkék
A Lékó Péter-Viswanathan Anand nyolcjátszmás rapidsakk párosmérkőzés keddi nyitányán a magyar nagymester vezeti majd a világos bábukat.
Ez a hétfői sorsoláson dőlt el, miután Anand a sötét színű tokaji borosüveget választotta, így az első napon másodhúzó lesz, vagyis Lékó kezd világossal. A megnyitóünnepség alkalmából a Miskolci Nemzeti Színház művészei adtak 20 perces, az alkalomhoz illő indiai és magyar népművészeti motívumokkal fűszerezett műsort. A főszereplők mellett a színpadra lépett Bajnai Gordon miniszterelnök és Káli Sándor, Miskolc polgármestere is. A kormányfő arról beszélt, hogy a borsodi megyeszékhely mindig meglepetéseket okoz, többet akar, s ennek része a rapidsakk fesztivál is. A Miskolci Nemzeti Színházban szerdától vasárnapig rendezik meg az összecsapást.
Legfrissebb hírek

Videón Dél-Afrika továbbjutásrt érő találata és a mexikói gála

Foci vb 2026
13 perce

Három a mexikói igazság: történelmi csoportkör és Ochoa-ünnep az Azték Stadionban

Foci vb 2026
20 perce

Mexikó háromgólos győzelemmel csoportelső, Dél-Afrika pedig Dél-Korea legyőzésével második

Foci vb 2026
23 perce

Csereként Ochoa is szerepet kapott a világbajnokságon – videó

Foci vb 2026
30 perce

Neymar fiát a biztonsági őrök állították meg – videó

Foci vb 2026
34 perce

Dél-Afrika megverte Dél-Koreát és csoportmásodikként jutott tovább!

Foci vb 2026
36 perce

Vinícius: Ancelotti tartozik nekem egy ajándékkal, mert nem hitte, hogy fejjel is tudok gólt szerezni

Foci vb 2026
46 perce

Hakimi és Vinícius Júnior lettek a C-csoport 3. fordulójának meccs emberei

Foci vb 2026
54 perce
Ezek is érdekelhetik