Tragédia: elkészült az orvosi jelentés Kolonics György haláláról

MTI MTIMTI MTI
2008.12.17. 14:18
Címkék
Kolonics György kétszeres olimpiai bajnok kenus halála természetes módon, szívtágulattal járó szívizombetegség, a bal szívfél heveny elégtelensége miatt következett be – tudta meg a Népszabadság hivatalos forrásból.
A lap értesülése szerint az ügy részleteiről Tóth Gábor budapesti rendőrfőkapitány tájékoztatta Baráth Etelét, a hazai kajak-kenu szövetség elnökét, s az orvosszakértői jelentés kapcsán a BRFK – várhatóan szerdán – közleményt bocsát ki.Az újság úgy tudja, hogy a jelentés elkészültét öt vizsgálat előzte meg; közte volt az, amelyiket a bécsi doppinglaboratóriumban végeztek. Az ilyesfajta eljárás – miután élsportolóról van szó – kötelező. Az eredmény negatív lett, ennek nyomán kizárhatók azok a híresztelések, amelyek szerint a legendás kenus halálához valamilyen tiltott szer vezetett volna – olvasható a cikkben. Az újság információi szerint a Kolonics testén talált tapaszok nem játszottak szerepet a tragédia bekövetkeztében.A Népszabadság úgy tudja: az analízis azért tartott öt hónapig, mert a rendőr-főkapitányság illetékesei, illetőleg a bevont orvosszakértők a lehető legpontosabban és legrészletesebben igyekeztek vizsgálódni az ügyben.Kolonics György július 15-én, edzés közben hunyt el.Bővebb írásunkat itt olvashatja.
Legfrissebb hírek

Szurkolói pillanatok

Foci vb 2026
11 perce

Vb 2026: Argentína–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
21 perce

Meglepődött magán a hajrában – ezüstérmet nyert az Európa-kupán

Csupasport
22 perce

Vonulnak az osztrák drukkerek is

Foci vb 2026
35 perce

Elözönlötték Dallast az argentin drukkerek

Foci vb 2026
50 perce

Sportlövészet: Nagy Ákos Károly negyedik a junior-világbajnokságon

Utánpótlássport
58 perce

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
1 órája

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik