A megvívandó harcokról, a motivációról, és arról, hogy ki és miért vállalkozik erre a már-már lehetetlennek tűnő küldetésre bővebben a Nemzeti Sport hétfői számában olvashatnak. Van, akinek emberfeletti teljesítmény kell ahhoz, hogy időben beérjen a munkahelyére, másnak maga a megélhetés is problémát okoz.
Ők a hétköznapok emberei, de vannak, akik az átlagpolgárok szemével őrültségnek tűnő önsanyargatásnak vetik magukat alá versenyzés címén.
Mint például elsősorban a doppingbotrányokról elhíresült,így kétes hírnévnek örvendő, több ezer kilométeres országúti kerékpáros körversenyek résztvevői vagy az ultramaratonisták.
Vasárnapra virradóra befejeződött a „pokoli” versenyek egyik prototípusa, a híres-hírhedt hawaii Ironman-világbajnokság.
Vajon mi késztet sokakat arra, hogy egyre hosszabb és nehezebb versenyeken induljanak, miképpen győzik le a testi és lelki kínokat?
A hosszú táv leküzdésekor az agy érdekes módon funkcionál: némelyeknek használható ötletei támadnak, amelyeket akár ki is dolgozhatnak magukban, hiszen van rá idejük.
Mások filozofikus gondolatok segítségével gyűrik le a kilométereket. A legtöbbjüknek azonban számtalan csatát meg kell vívnia önmagával.