Rögbi: olimpia helyett az orvosi pályát választja a japán játékos

A japán rögbis inkább orvosnak áll (Fotó: AFP)
Inkább orvosi tanulmányaira koncentrál a japán Fukuoka Kenki, ezért nem vesz részt a rögbiválogatottal az egy évvel elhalasztott hazai rendezésű tokiói olimpián.
Az ázsiai szigetország sportági szövetsége szombaton jelentette be, hogy a 27 éves játékos elhagyta a hétfős rögbiválogatott keretét.
A Panasonic Wild Knights sztárja a jövőben nem tudja összeegyeztetni orvosi tanulmányait profi karrierjével, így a családi tradíciót folytatva inkább előbbire koncentrál.
Fukuoka tavaly vonult vissza a 15 fős rögbitől, a terve pedig az volt, hogy a tokiói olimpia után teljesen felhagy a profi sporttal, azonban a játékok elhalasztása miatt már a hazai olimpiát sem várja meg ezzel a döntéssel. A játékos négy éve tagja volt a riói olimpián debütáló hétfős rögbitornán negyedik helyen végzett japán csapatnak.
Legfrissebb hírek

Népsport: augusztusi aranyeső Berlinben
Népsport
2026.08.04. 13:05

Népsport: Egyenruhában a taxisofőrök is
Népsport
2026.08.01. 12:27

Népsport: a NOB-nak kár volt aggódnia
Népsport
2026.07.20. 07:50

Olimpia 2036: India megerősítette pályázatát
Egyéb egyéni
2026.07.09. 10:35




