A CSZKA meggyőző játékkal győzött

2009.09.30. 20:37
Címkék
A Bajnokok Ligája B-csoportjában az orosz CSZKA Moszkva hazai pályán 2-1-re legyőzte a török Besiktast. Az oroszok végig irányították a meccset, a törökök csak a hosszabbítás perceiben szépítettek.
Krasics (jobbra) lőtte a moszkvaiak második gólját
Krasics (jobbra) lőtte a moszkvaiak második gólját

A CSZKA Moszkva támadó szellemben kezdte a Besiktas elleni meccset, aminek már a 7. percben meglett az eredménye: Alan Dazgojev csaknem 25 méterről jobb lábbal bombázott a jobb felső sarokba.

Az orosz támadónak ez már a második gólja volt a BL-ben, az 1. fordulóban ugyanis ő lőtte az oroszok szépítő gólját a Wolfsburgtól elszenvedett 3–1-es vereség alkalmával.

Nem sokkal Dzagojev gólja után Tomás Necid növelhette volna a hazaiak előnyét, de a cseh támadó a chilei Mark González bal oldali beadását követően kapásból a kapu fölé lőtt.

Az orosz gárda a folytatásban is többet birtokolta a labdát, irányította a mérkőzést, és a 61. percben Milos Kraszics találatával már 2–0-ra vezetett. A szerb játékos egy jobb oldali szóló végén lőtt a törökök kapujába.

A Besiktasnak a hajrában két helyzete is volt: Ibrahim Kas lövését még védte Igor Akinfejev, de a hosszabbítás perceiben Ismail Köybasi szépíteni tudott.

A CSZKA összességében teljesen megérdemelt győzelmet aratott. A csoport másik meccsén a Manchester United a Wolfsburgot fogadja.

ÖSSZEFOGLALÓ

 

BAJNOKOK LIGÁJA, B-CSOPORT
2. FORDULÓ
CSZKA Moszkva (orosz)–Besiktas (török) 2–1 (Dzagojev 7., Kraszics 61., ill. Köybasi 91.)
Legfrissebb hírek

Harmadszor is legyőzte hazai pályán az Atomerőműt, bronzérmes a Kaposvár a férfi kosár NB I-ben

Kosárlabda
38 perce

Erdély Csanád: Ilyen a hoki, van, amikor bejönnek a dolgok, máskor pedig megcsücsül a korong a gólvonalon

Jégkorong
42 perce

Vb 2026: James Rodríguez ott van Kolumbia keretében, Cuadrado kimaradt

Foci vb 2026
48 perce

Tenisz: Fucsovics Márton az év végén válaszút elé érkezik

Tenisz
50 perce

Majoross Gergely: Nagyon büszke vagyok arra, amit öt az öt ellen játszottunk

Jégkorong
1 órája

Bolla Bendegúz gólpasszt adott, a Rapid Wien a Konferencialigában indulhat

Légiósok
1 órája

Owen Hargreaves: A rögzített helyzetekkel biztosan lesz gondja a PSG-nek a BL-döntőben

Bajnokok Ligája
1 órája

Bondár Anna: Nagyobb célokkal érkeztem a Roland Garrosra

Tenisz
1 órája
Ezek is érdekelhetik