A Barca és a Juve is 4 gólos előny birtokában várja a visszavágót

2008.08.26. 15:20
Címkék
A Barcelona és a Juventus is formaságnak tetsző mérkőzésre készül kedden a Bajnokok Ligája selejtezőkörében. Az odavágón elért 4–0-s győzelmük is azt mutatja, hogy a Krakkóba utazó katalánok és a Pozsonyba látogató torinóiak karnyújtásnyira vannak a csoportkörtől.
Eto'o (jobbra) két gólt szerzett a Wisla elleni első meccsen
Fotó: Imago
Eto'o (jobbra) két gólt szerzett a Wisla elleni első meccsen
Eto'o (jobbra) két gólt szerzett a Wisla elleni első meccsen
Fotó: Imago
Eto'o (jobbra) két gólt szerzett a Wisla elleni első meccsen

A Barcelona hazai pályán Eto'o duplájával, valamint Xavi Hernandez és Thierry Henry találatával könnyedén, 4–0-ra győzött a Wisla Kraków elleni BL-selejtező első mérkőzésén. Így a katalánok számára nem okozhat gondot, hogy a visszavágón még nem számíthatnak újdonsült olimpiai bajnokukra, Lionel Messire.

Az argentin kipiheni az olimpia okozta fáradalmakat, ezért nem utazik társaival Lengyelországba. Pályára léphet viszont a találkozón Daniel Alves, aki felépült az odavágón elszenvedett kisebb sérüléséből.

„Az első meccs könnyebb volt a vártnál, de még nem vagyunk a BL főtábláján” – kezdte a Wisla Kraków elleni visszavágó előtti nyilatkozatát Josep Guardiola.

A vezetőedző elmondta, hogy a Barcelonának mindig győzelemre kell játszania, és bár nem veszi félvállról az ellenfelet, csak a győzelemmel lenne elégedett.

A sorozatba a 2005–2006-os idény után visszatérő Juventus ugyancsak nem becsüli le riválisát, a szlovák Artmediát.

Az olasz csapat az első mérkőzésen kiharcolt tetemes előny ellenére a lehetőségekhez képest legerősebb kerettel utazik Szlovákiába, csak a sérült Giorgio Chiellini hiányozhat, illetve a szabadlistán lévő Tiago, akit Claudio Ranieri vezetőedző Torinóban hagyott.

Pavel Nedved letöltötte eltiltását, így pályára léphet a találkozón, míg a cseh középpályás mellett az ötkarikás játékokról visszatérő Paolo De Ceglie, Claudio Marchisio és Sebastian Giovinco is bevethető a pozsonyiak ellen.

A fiatalok valószínűleg szerepet is kapnak, bár a négygólos fór ellenére Ranieri nem tekinti lefutottnak az Artmedia elleni párharcot.

„Közel állunk hozzá, hogy lezárjuk az előző szezonban megkezdett munkát, de ehhez ugyanolyan elhivatottan kell játszanunk, mint az első körben – nyilatkozta Ranieri. – Olyan csapat ellen lépünk pályára, amely hazai pályán biztosan nagy akarattal játszik ellenünk, így nem lesz könnyű dolgunk. Mondhatjuk, hogy jó helyzetben vagyunk, de ne feledjük, három évvel ezelőtt az Artmedia öt nullára verte meg a Celticet.”

BL SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ

VISSZAVÁGÓK, KEDD 20.45
Artmedia (szlovák)–Juventus (olasz)
Az első mérkőzésen: 0–4
Wisla Kraków (lengyel)–Barcelona (spanyol)
Az első mérkőzésen: 0–4
Panathinaikosz (görög)–Sparta Praha (cseh)
Az első mérkőzésen: 2–1
Legfrissebb hírek

Diallo késői gólja keserű ecuadori jubileumot hozott – statisztikák

Foci vb 2026
16 perce

Curacao lakosai hatalmas ünnepet csaptak a történelmi gól után

Foci vb 2026
26 perce

Vb 2026: Svédország–Tunézia

Foci vb 2026
27 perce

Hétfői sportműsor: a spanyolok is bemutatkoznak a világbajnokságon

Minden más foci
36 perce

Videón Amad Diallo 90. perces győztes gólja

Foci vb 2026
53 perce

Diallo góljával nyert Elefántcsontpart

Foci vb 2026
1 órája

Az MU szélsője a hajrában döntött a kapufák meccsén, Elefántcsontpart legyőzte Ecuadort

Foci vb 2026
1 órája

Gyökeressel és Isakkal rohamoznak Tunézia ellen a svédek – íme, a kezdőcsapatok

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik