Hiába hajtogatja számos szakember, köztük José Mourinho, a Chelsea menedzsere is, hogy a sikert nem lehet pénzen megvásárolni, a Stamford Bridge-i klub éppen ennek ellenkezőjét bizonyítja. Elég csak ránézni a "kékek" elmúlt öt év európai kupaszereplését bemutató táblázatunkra: az akkor erős angol középcsapatként jegyzett gárda három idény alatt összesen egy párharcot volt képes megnyerni, hármat is elbukott, ráadásul nem is foghatta a sorsolásra, hiszen - sorrendben - a svájci St. Gallen, az izraeli Hapoel Tel-Aviv és a norvég Viking jelentette a végállomást.
Aztán 2003 nyarán jött Roman Abramovics, hozta feneketlen bukszáját, és azóta két BL-elődöntőt jegyez a csapat, amely nem mellesleg tavasszal ötven év után először angol bajnok lett. Sokan vannak, akik ezt rossz szemmel nézik, a Premier League-ben nemrégiben még örök vesztesként jegyzett, a semleges szemlélők számára is szimpatikus gárdából a többség által megutált klub lett.
Akik csak a pénzt veszik figyelembe, gyakran nem látják be, hogy kemény szakmai munka is kell a sikerhez: Claudio Ranieri és utóda, José Mourinho kiváló csapatot épített a kiváló játékosokból. Az Abramovics által rekordösszegekért megvásárolt, nemzetközi szinten még nem is a legmagasabban jegyzett játékosok a Stamford Bridge-en váltak világsztárokká. A BL-siker azonban még várat magára, tavaly a Monaco, az idén tavasszal a Liverpool állította meg a döntő kapujában a Chelsea-t. A "vörösökkel" már a csoportkörben leszámolhat a gárda, amelynek kapitánya, John Terry társaihoz hasonlóan sohasem feledi el az Anfield Road-i találkozót, amelyen Luís García kétséges gólja döntött. "Még sohasem éreztem magam olyan rosszul futballmeccs után, mint akkor" - mondta Terry (még a válogatott Észak-Írország ellen elvesztett vb-selejtezője előtt).
Kupamúlt
2004–2005
BL
elődöntő
2003–2004
BL
elődöntő
2002–2003
UEFA-kupa
1. forduló
2001–2002
UEFA-kupa
2. forduló
2000–2001
UEFA-kupa
1. forduló
Legnagyobb kupasikere: 2x KEK-győztes (1971, 1998)