Anglia: négyen indulhatnak a BL-ben, de az FA harcol a Poolért, ha nyer

2005.05.05. 18:55
Címkék
Az Angol Labdarúgó-szövetség (FA) ma megerősítette, hogy a Premiershipből a legjobb négy csapat vesz részt a Bajnokok Ligája 2005-2006-os küzdelemsorozatában. Mint ismeretes, a Liverpool ugyan bejutott a BL fináléjába, és meg is nyerheti a legrangosabb európai kupát, mégsem biztos, hogy jövőre is ott lesz a mezőnyben, mivel a bajnokságban csak az ötödik helyen áll. A BL-ben a címvédő már nem automatikus résztvevője a következő kiírásnak.

Jelenleg a Premier League-ben a másik liverpooli együttes, az Everton a negyedik, és jó az esélye arra, hogy maga mögött tartsa az őt három pont lemara- dással követő városi riválist.

Az FA szigorúsága mindenesetre viszonylagos, ugyanis azt is bejelentették, hogy ha a május 25-i, isztambuli BL-döntőben a Pool megveri az olasz AC Milant, akkor lobbizni fog az UEFA-nál a Mersey-partiakért (már ameny- nyiben Rafa Benítez csapata marad az ötödik helyen a hazai pontvadászatban), hogy a vörö- sök címvédőként indulhassanak.

Szavazás

Ki nyeri a Bajnokok Ligáját?

Ki nyeri a Bajnokok Ligáját?

Legfrissebb hírek

Az orosz szövetség csatlakozott a World Boxinghoz

Ökölvívás
22 perce

Eszes Dániel a fedett pályás vb-n is hozta a téli stabil teljesítményét

Atlétika
29 perce

Joao Victor: Jó formában vagyok, duzzadok az önbizalomtól

Labdarúgó NB I
1 órája

Női kézi El: egy magyar csapat biztosan folytatja szereplését

Kézilabda
1 órája

Kemény meccs vár a Lokira az Odense ellen

Kézilabda
1 órája

Temesvári Attila: Élvezem a játékot, és tudom, hogy mekkora a tét a DVTK ellen

Labdarúgó NB I
2 órája

Az Aranycsapat több mint 100 éve született tagjaira emlékeztek Budafokon – videó

Magyar válogatott
2 órája

Magyari Alda: Már most azt érzem, Nara a legnagyobb szurkolóm

Egyéb egyéni
3 órája
Ezek is érdekelhetik