Az NSO ajánlja:
A 2004&
BL-nyerőcsapat – Állítsd össze és vezesd sikerre saját sztárcsapataidat!
Selejtezők, 1. forduló
Selejtezők, 2. forduló
Selejtezők, 3. forduló
Szurkolói szoftverek
A BEK (BL) döntői
Futball-lexikon
Sev és a védelem az életbiztosítás
Bár még él a remény, hogy a PSV megismételheti története legszebb idényének, az 1987-88-as szezonnak a sikersorozatát, valószínűleg ezúttal kénytelen lesz beérni a triplázás helyett legfeljebb a duplázással. Eltiltott és sérült nélkül a vendégek, de Az eindhoveniek még nem adták fel a reményt.

Sevcsenko (jobbra) a legutóbbi három BL-mérkôzésén rendre egy gólt szerzett, és ha Eindhovenben folytatja a sorozatát, alighanem 2003 után ismét döntôt játszhat a legrangosabb kupában (Fotó: Imago)

Sevcsenko (jobbra) a legutóbbi három BL-mérkôzésén rendre egy gólt szerzett, és ha Eindhovenben folytatja a sorozatát, alighanem 2003 után ismét döntôt játszhat a legrangosabb kupában (Fotó: Imago)
A holland együttes a bajnoki címet már megszerezte, a kupadöntőben is jó esélyei vannak a Willem II ellen, ugyanakkor a Bajnokok Ligájában a Milan elleni kétgólos hátrány nem éppen reményt keltő a visszavágó előtt. Különösen akkor nem, ha figyelembe vesszük, hogy a PSV az idei kiírás főtábláján összesen egyszer ért el olyan eredményt, amely legalább a hosszabbítás kicsikarására elég, ráadásul azt sem a Philips-stadionban, hiszen a Monacót idegenben verte meg 2-0-ra.
"Ettől függetlenül semmi sem lehetetlen, hiszünk magunkban - reflektált csapata sokak által kilátástalannak ítélt helyzetére Pak Dzsi Szung, a PSV dél-koreai légiósa. - A Milan legyőzéséhez mindenkinek kilencven percen keresztül küzdenie kell minden labdáért. Egyetlen nyugodt pillanatot sem engedhetünk nekik." Guus Hiddink vezetőedző szerint csakis így szabad hozzáállni a találkozóhoz: "Ezzel a mentalitással értük el a sikereinket, ez vitt mindig előre bennünket. Pak Dzsi Szung például soha, semmilyen helyzetben sem adja fel, nagyon veszélyes csatár. Ajándék az edző számára." Ugyanakkor a szokatlan helyzet, a hátrányból való indulás (a PSV-nek a nyolcad- és a negyeddöntőben sem kellett fordítania) miatt Hiddink azon töpreng, hogy módosítja csapata jól bevált 4-3-3-as formációját, és esetleg a védők rovására eggyel növeli középpályásai számát. Andre Ooijer eltiltása, illetve Wilfred Bouma esetleges kidőlése (a bokája fáj, de minden bizonnyal összedrótozzák) tálcán kínálhatja a megoldást, kérdés, kit vet majd be esetleg negyedikként a szakember. A talán első számú jelölt, DaMarcus Beasley sérülés miatt biztosan nem játszhat, így lehet, hogy Pak Dzsi Szungot vonja majd vissza a középpályára, elöl pedig Gerald Sibon lehet a megoldás, miután a télen érkezett brazil, Robert fellépése több mint kétséges.
BAJNOKOK LIGÁJA, ELÔDÖNTÔ, VISSZAVÁGÓ
PSV (holland)–MILAN (olasz)
Az elsô mérkôzésen: 0–2
Eindhoven, 20.45 (tv: VIASAT3, ORF1, élô)
V: Hauge (norvég)
A várható kezdôcsapatok:
PSV: Gomes – Bögelund, Alex, Bouma, Li Jung Pjo – Van Bommel, Vogel, Cocu – Pak Dzsi Szung, Vennegoor of Hesselink, Farfán
MILAN: Dida – Cafú, Stam, Nesta, Maldini – Gattuso, Pirlo, Seedorf – Kaká – Crespo (Rui Costa), Sevcsenko
PSV (holland)–MILAN (olasz)
Az elsô mérkôzésen: 0–2
Eindhoven, 20.45 (tv: VIASAT3, ORF1, élô)
V: Hauge (norvég)
A várható kezdôcsapatok:
PSV: Gomes – Bögelund, Alex, Bouma, Li Jung Pjo – Van Bommel, Vogel, Cocu – Pak Dzsi Szung, Vennegoor of Hesselink, Farfán
MILAN: Dida – Cafú, Stam, Nesta, Maldini – Gattuso, Pirlo, Seedorf – Kaká – Crespo (Rui Costa), Sevcsenko
Elméletileg akkor sem kerülhet nagy bajba a Milan, ha nem szerez gólt, hiszen a védelem, továbbá Dida (illetve néhány perc erejéig Abbiati) kapus már hét találkozó óta lenullázza az ellenfelek támadósorát. És most ez a részleg még kiegészül az első meccset eltiltás miatt kihagyó Alessandro Nestával… Ha sikerül a nyolcadik shutout, a Milan a tizedik BL-, illetve BEK-elődöntőjéből sorozatban a kilencediket veszi sikerrel, mindössze az első kiírás Real Madrid elleni párharcát bukta el a társulat.
Hogy mi intheti mégis óvatosságra a piros-feketéket? Elsősorban az előző kiírás negyeddöntője, amikor a Deportivo La Coruna mínusz háromról fordította meg hazai pályán a csatát. "Akkor tekintélyes előnyünk volt, de elszúrtuk, most majd jobban figyelünk Eindhovenben - mondta Cafú, a Milan jobbhátvédje. - Most ráadásul kisebb az előnyünk is. A legjobbunkat kell hoznunk, és nagyon oda kell figyelnünk. A szerdai meccs keményebb lesz, mint az első volt, mert a PSV most még otthon is játszhat. A hollandok mindent ki akarnak adni magukból, gyorsak, és a levegőben is vigyáznunk kell velük."
Szavazás
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik








