H. D.
2022.08.16 16:27 Frissítve: 2022.08.17 09:56

Videó: megállt segíteni ellenfelének az akadályfutó az atlétikai Eb-n

Münchenben a multisport Európa-bajnokságon a 3000m-es akadályfutás egyik futamában esett el a dán Axel Vang Christensen, Nahuel Carabana segítette fel.

A müncheni multisport Európa-bajnokságon a férfiak 3000 méteres akadályfutásának egyik előfutamában a dán Axel Vang Christensen elesett, és fel sem tudott kelni a földről. Az andorrai Nahuel Carabana saját versenyét kockáztatva megállt, és segített neki felállni, majd elhagyni a versenypályát.

A futamot az olasz Osama Zoghlami nyerte meg, Carabana utolsóként ért célba, több mint egy perccel lemaradva a győztestől, a közönség ennek ellenére felállva megtapsolta.
2022.09.14 15:04:38

Atlétika nemzetisport.hu

A Magyar Atlétikai Szövetség elnöke teljes lendülettel készül a 2023-as budapesti vb-re.

2022.08.16 22:56:32

Atlétika VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. A gyaloglás kicsit mindig háttérbe szorul az atlétika népszerűbb versenyszámai mögött.

2022.08.09 22:14:50

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Az idei, kitűnően sikerült, világsztárok sokaságát felvonultató Memorial időzítése például a lehető legjobb módon szolgálta egy világ- és egy Európa-bajnokság közötti feszes, alig néhány hetes periódusban az akkumulátorok feltöltése és a forma megőrzése elképesztően kényes egyensúlyának fenntartását.