Csupasport: első maratonijával brutális antarktiszi versenyt nyert

2022.12.20. 22:47
A helyszínhez mérten is nehéz körülmények között, orrfagyasztó hidegben és süppedős hóban győzött rekordidővel az antarktiszi maratonin a 28 éves Sean Tobin.

Az Antarktisz a magyarok előtt sem ismeretlen terep, elég csak Lubics Szilviára gondolni, aki nemrég a hatnapos verseny női győzteseként hódította meg a hó és jég birodalmát. A varázslatos világ mások fantáziáját is beindítja, pláne, ha a maratoni távról van szó. Ez történt az ír Sean Tobinnal is, aki a valaha volt leggyorsabbként 2:53:33 óra alatt tette meg a 41.295 km-t az Antarktiszon.

Több mint egy percet javított a korábbi rekordon, amelyet az amerikai Mike Wardian tartott 2017-ből 2:54:54-gyel. Az ír férfi teljesítményének értékét az is növeli, hogy gyakorlatilag versenyhelyzet nélkül önmagát hajszolta legjobbja elérésébe, ugyanis a második helyezett spanyol Joan Pere Carbonell messze lemaradva, 3:29:04 óra alatt ért célba.

A futást a szokásosnál is brutálisabb körülmények nehezítették, erről bővebben a csupasport.hu oldalán lehet olvasni.