H. Á. 2021.05.08 21:53 Frissítve: 2021.05.08 22:16

Atlétika: Pars idei legjobbját dobta a téli dobó Ek-n

Az olimpiai bajnok Pars Krisztián idei legjobb eredményét érte el kalapácsvetésben a Splitben zajló téli dobó Európa-kupa első, szombati versenynapján – jelentette az MTI.

A magyar szövetség közösségi oldala szerint a horvátországi viadal korábbi hatszoros győztese 71.80 méterrel ezúttal a 13. helyen zárt. Rába Dániel szoros versenyben a kilencedik lett 72.42 méterrel.

Gerelyhajításban a magyar csúcstartó Rivasz-Tóth Norbert 75.12 méterrel szintén idei legjobbját érte el, és 12. lett. Az U23-as dobóatléták mezőnyében Járvás Máté idén először jutott 70 méter fölé (70.23) és nyolcadik lett.

Súlylökésben Tóth Balázs 17.80 méteres egyéni csúcsot dobott, amivel a B döntő nyolcadik helyét szerezte meg.

A nőknél a súlylökő Veiland Violetta 15.87 méterrel idei legjobb szabadtéri eredményét érte el, amivel harmadik helyen zárta a B döntőt, összesítésben ez a 14. pozíciót jelentette számára.

Az U23-as kalapácsvetőknél Németh Zsanett szintén a nyolcadik helyen zárt.

A dobóatléták számára a 2019-es dohai világbajnokság óta ez az első komolyabb nemzetközi esemény. Az olimpiai pontszerző versenyen 17 fős magyar csapat szerepel.

(MTI)

2021.05.24 09:19:56

Atlétika L. PAP ISTVÁN

Négy olimpián nyert érmet, s egyedüli sportolóként futott világcsúcsot 100, 200 és 400 méteren.

2021.04.14 19:31:32

Atlétika VINCZE SZABOLCS

A fedett pályás Európa-bajnokságon 8. lett, minden idők legjobb magyar téli Eb-döntős idejével.