Atlétika: a paralimpiára készül az atlantai olimpia női diszkoszvető bajnoka

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.01.11. 14:22
Címkék
Indulni akar a londoni paralimpián Ilke Wyludda, a női diszkoszvetés atlantai olimpiai bajnoka, akinek egy seb elfertőződése miatt 2010 decemberében amputálni kellett a jobb lábát.

A 42 éves német sportoló ismét korábbi edzője, Gerhard Böttcher segítségével készül, s a mozgáskorlátozott atléták március elején sorra kerülő országos bajnokságán versenyez majd először.

„Gyakorlatilag a nulláról kezdtem újra a tréningeket, jelenleg a korábbi edzésprogramom 80 százalékát tudom elvégezni” – mondta Wyludda.

A diszkoszvető az 1996-os ötkarikás sikere mellett kétszer volt Európa-bajnok, s két világbajnoki ezüstérmet nyert.

Legfrissebb hírek

Szijjártó Péter: Az a célom, hogy a Honvéd visszajusson az NB I-be, a Magyar Futball Akadémia pedig Magyarország legjobb akadémiája legyen

Magyar válogatott
6 perce

Sportoló Nemzet Program: óriási az érdeklődés a sportesemény-belépők iránt

Egyéb egyéni
10 perce

A Ferencváros szerződést hosszabbított Robbie Keane-nel – hivatalos

Labdarúgó NB I
54 perce

Háromgólos vereség a szlovénektől a poreci futsaltornán

Magyar válogatott
54 perce

Az újpestiek súlyos fejsérülést szenvedő védője hazamehetett a kórházból

Labdarúgó NB I
1 órája

Szoboszlai még idén visszatérhet – sajtóhír

Angol labdarúgás
1 órája

Ökölvívás: négy magyar érem az U17-es Európa-bajnokságon

Utánpótlássport
2 órája

Nemzeti Sportrádió: a sztársportolóknak hatalmas véleményformáló szerepük van

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik