Gyász: elhunyt a többszörös magyar bajnok maratoni futó, Szalai Béla

2011.11.17. 17:10
Címkék
Életének 85. évében elhunyt Szalai Béla, többszörös magyar bajnok maratoni futó.

Szalai Béla az 1960-as évek elején 1961 és 1963 között többször javította meg az országos csúcsot maratoni futásban, legjobb ideje 2 óra 23 perc 50 másodperc volt, de félmaratonin és más országúti távokon is országis csúcsokat futott.

1961-ben az athéni maratonin Abebe Bikila mögött 3. helyen végzett, 1962-ben magyar bajnok lett egyéniben, illetve később többször csapatban is. Érdekesség, hogy az Új Magyar Lexikonban a maratoni futás címszó alatt ő szerepel mint országos csúcstartó.

A Budapesti Honvédban edzője Iglói Nándor volt, aki többek között Iharos Sándor edzője is volt. Később az MTK-ban versenyzett.

Temetése 2011. november 25-én 14 órakor lesz az Óbudai temetőben.

Legfrissebb hírek

A bányászok új reménye – portré a visszavonult világbajnokról, Lukas Podolskiról

Képes Sport
11 perce

Horvát–spanyol és dán–szlovén csata lesz – kisorsolták a férfi kézilabda-vb csoportbeosztását

Kézilabda
13 perce

Megvan a női kosár-vb-re készülő magyar válogatott bő kerete

Kosárlabda
25 perce

Vasas: játékoscsere a KTE-vel, Kovács Patrik is érkezhet – NS-infó

Labdarúgó NB I
30 perce

A marseille-i önkéntesektől a vörös oroszlánig – az I-csoport himnuszai

Foci vb 2026
36 perce

Timber sérülése vészjósló, Depay csak a kispadon? – íme, a holland válogatott várható vb-kezdőcsapata

Foci vb 2026
1 órája

„Nem az volt az álmom, hogy bejussak a BL-döntőbe, hanem hogy megnyerjem” – így motivált a Metz edzője az ETO legyőzése előtt

Kézilabda
1 órája

Udvardy Panna mérkőzése eső miatt félbeszakadt 's-Hertogenboschban

Tenisz
1 órája
Ezek is érdekelhetik