PL: Sterling vezérletével vágott vissza vereségéért a Man. City

2019.04.14. 16:58
Sterling két gólt szerzett a Crystal Palace ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójában a Manchester City idegenben 3–1-re legyőzte a Crystal Palace-t.

A Manchester City a legutóbbi 13 bajnokijából 12-t megnyert, köztük a legutóbbi nyolcat, míg a Crystal Palace felváltva nyert és győzött a legutóbbi hét fordulóban, és a múlt hétvégén nyert a Newcastle otthonában – minden adott volt egy vendégsikerhez.

Ugyanakkor figyelmeztető jel lehetett a vendégeknek, hogy a két csapat előző bajnokiján Roy Hodgson csapata óriási meglepetésre 3–2-re nyerni tudott Manchesterben, a City ráadásul a hét közepén kikapott a Tottenhamtől a BL-ben.

Az aggodalmak nagyjából negyedóráig tarthattak, a 15. percben De Bruyne a saját térfeléről szöktette Sterlinget, aki a rövid felső sarokba lőtt (0–1).

A belga klasszis 2018 májusa óta először adott gólpasszt a PL-ben, 336 napot várt rá.

A 63. percben növelte előnyét a manchesteri gárda, Agüero játszott a büntetőterületre befutó David Silvához, ő visszakészítette Sanének, utóbbi centerezését Sterling váltotta gólra, a jobb alsóba passzolt (0–2).

A német szélsőnek ez már a 17. gólpassza volt az idényben az összes sorozatot figyelembe véve, egy PL-játékos sem tud ennél többet felmutatni.

A 81. percben Milivojevics szabadrúgásból szépített – tekerése a jobb alsó sarokban kötött ki –, de a végén egy kontrából Gabriel Jesus is eredményes volt De Bruyne újabb gólpassza után, így a City 3–1-es győzelemmel vágott vissza.

ANGOL PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ
Crystal Palace–Manchester City 1–3
(Milivojevics 81., ill. Sterling 15., 63., Gabriel Jesus 90.)
17.30: Liverpool FC–Chelsea (Tv:Digi Sport1) – élőben az NSO-n!
HÉTFŐN
21.00:Watford–Arsenal (Tv: Spíler1)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Leicester City–Newcastle United 0–1
(Ayoze Pérez 32.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Tottenham Hotspur–Huddersfield Town 4–0 (Wanyama 24., Lucas 27., 87., 93.)
Brighton & Hove Albion–AFC Bournemouth 0–5
(Gosling 33., Fraser 54., Brooks 74., C. Wilson 81., Stanislas 92.)
Burnley–Cardiff City 2–0 (C. Wood 31., 92.)
Fulham–Everton 2–0 (Cairney 46., Babel 68.)
Southampton–Wolverhampton Wanderers 3–1 (Redmond 2., 30., S. Long 71., ill. Boly 28.)
Manchester United–West Ham United 2–1 (P. Pogba 19., 80. – mindkettőt 11-esből, ill. Felipe Anderson 49.)

1. Manchester City 33 27 2 4 86–22 +64 83
2. Liverpool 33 25 7 1 75–20 +55 82
3. Tottenham 33 22 1 10 64–34 +30 67
4. Chelsea 33 20 6 7 57–34 +23 66
5. Manchester United 33 19 7 7 63–44 +19 64
6. Arsenal 32 19 6 7 65–40 +25 63
7. Leicester City 34 14 5 15 46–45 +1 47
8. Wolverhampton 33 13 8 12 41–42 –1 47