PL: ellentétes félidők – az MU nem bírt a sereghajtóval

2022.02.08. 22:56
Paul Pogba gólja egy pontot ért az MU-nak (Fotó: AFP)
A Manchester United 1–1-es döntetlent játszott a Burnleyvel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójának keddi játéknapján.

Alaposan bekezdett a Manchester United a Burnley otthonában, az első félidőben nagy fölényben futballozó vendégcsapat már a 18. percben előnybe került: Luke Shaw visszagurítása után Paul Pogba bombázott 11 méterről a rövid felsőbe (0–1).

A francia középpályás néhány perccel később megduplázta saját góljai számát és csapata előnyét, ám ezt a találatot végül Pogba szabálytalansága miatt nem adták meg.

A fordulás után teljesen felcserélődtek a szerepek, a ligautolsó szinte azonnal egalizált: a ziccerben kilépő Jay Rodríguez védője szorításában a jobb alsóba lőtt (1–1).

Az addig támadásban semmit sem mutató Burnley átvette a kezdeményezést, de nem tudta megszerezni a győztes gólt – az MU helyzetei is kimaradtak –, így maradt a döntetlen.

A West Ham United a Watford legyőzésével megelőzte a manchesterieket, míg a nap harmadik mérkőzésén a kiesés elől menekülő Newcastle fontos győzelmet aratott az Everton felett.