Liverpool: egy adat, amely alapján Szoboszlai Dominik alapember lehet

D. S. B.D. S. B.
Vágólapra másolva!
2023.07.28. 12:59
null
Szoboszlai Dominik szinte biztosan Jürgen Kloppék meghatározó játékosa lesz (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, az angol élvonalbeli Liverpool magyar átigazolási rekordot jelentő 70 millió eurót fizetett a német RB Leipzignek a magyar válogatott csapatkapitányáért, Szoboszlai Dominikért, akinek vételára is bizonyossá teszi, hogy Jürgen Kloppék nem a kispadra vásárolták őt, a 22 éves labdarúgó pedig minden bizonnyal alapember lesz azután, hogy a „vörösök” középpályájáról „a játékpercek 81 százaléka távozott” vagy áll közel a távozáshoz.

 

A Premier League legutóbbi idényét ötödik helyen záró Liverpoolnak nem volt zökkenőmentes a 2022–2023-as évada, hiszen rendre sérülések nehezítették Jürgen Klopp dolgát, aki a nyári átigazolási időszaknak is azzal a céllal vágott neki, hogy megújítsa csapata középpályáját.

A Mersey-partiaktól ugyanis szerződése lejártával James Milner (Brighton), Naby Keita (Werder Bremen), és Alex Oxlade-Chamberlain (szabadon igazolható) mellett Jordan Henderson (Al-Ettifak) is távozott, míg Fabinho iránt egyre nagyobb erőkkel érdeklődik a többek között Karim Benzemát és N’Golo Kantét is megszerző szaúdi Al-Ittihad, így az ő távozásukkal a Klopp regnálása alatt legtöbbet játszó hat középpályás közül négy már távozott, egy pedig közel áll hozzá.

Az előző idény keretéből csupán a friss U21-es Európa-bajnok Harvey Elliott és Curtis Jones, valamint az egyaránt sérüléssel bajlódó Thiago Alcantara (aki iránt az FC Barcelona is érdeklődik, de Kloppék aligha engedik el őt is) és a fiatal szerb-spanyol Stefan Bajcetic maradt meg (utóbbi kettő el sem utazott a csapat szingapúri edzőtáborába és felkészülési meccseire), így a Brightontól megszerzett világbajnok argentin Alexis Mac Allisternek és Szoboszlai Dominiknak nem epizódszerep jut majd az új évadban.

A Liverpool szurkolói oldala, a This Is Anfield és a szabadúszó újságíró, Andrew Beasley ugyanis megnézte, hogy a középpályáról a Klopp-éra „játékperceinek 81 (!) százaléka távozott”, hiszen a német szakember irányítása alatt Henderson, Milner, Oxlade-Chamberlain, Fabinho és Keita együttvéve 69 820 percet töltött a pályán, míg a maradók 16 199-et – csak a miheztartás végett: Fabinhónak egyedül 16 507 játékperce volt a 2018 óta lejátszott 219 mérkőzésén, Hendersonnak Klopp érkezése óta 22 004, Milnernek pedig 18 231.



A hírek szerint egyébként a maradó kvartett, illetve Szoboszlai és Mac Allister mellett a Liverpool még mindenképp szeretné megerősíteni középpályáját, erre pedig a Southampton belga védekező középpályása, Roméo Lavia lehet a megoldás, aki iránt a legfrissebb sajtóhírek szerint 42.5 millió fontot plusz bizonyos feltételek teljesülése esetén még 2.5 milliót ajánlottak a „vörösök”, de a szentek 50 milliót szeretnének kapni.
Legfrissebb hírek

Esterházy Mátyás reagált Jamie Carragher Szoboszlai Dominikot érintő kritikájára

Angol labdarúgás
10 órája

Újabb legenda szerint kell Kerkezzel erősíteniük Szoboszlaiéknak

Angol labdarúgás
13 órája

A Liverpoolt és az Aston Villát is kifoszthatják nyáron a szaúdi klubok

Angol labdarúgás
14 órája

Premier League: megúszta a hárommeccses eltiltást a brazil csatár

Angol labdarúgás
14 órája

Megdolgoztatták Szoboszlai Dominiket, válaszul kihozta győztesnek Cristiano Ronaldót

Légiósok
18 órája

Labdarúgás: az ifi BL-ben sem tartoznak az elithez a magyar csapatok

Utánpótlássport
22 órája

Szoboszlai 68 perc játékkal is ott van a hét csapatában a PL-ben

Légiósok
2025.04.29. 18:19

Football Forum Hungary: „Már csak a válogatott futballban győzheti le Dávid Góliátot”

Labdarúgó NB I
2025.04.29. 16:04
Ezek is érdekelhetik