Erőtlen Pool: kétgólos Arsenal-siker az Anfielden

2012.09.02. 16:31
Lukas Podolski (kékben) első gólját lőtte az Arsenalban (Fotó: Reuters)
Az Arsenal az élete első Premier League-gólját szerző Lukas Podolski és Santi Cazorla találatával 2–0-ra győzött a Liverpool ellen az angol labdarúgó-bajnokság 3. fordulójának rangadóján, így megszerezte első győzelmét a szezonban. A „vörösök” továbbra is nyeretlenek a bajnokságban.

Akárcsak az előző szezonban, ezúttal is már a bajnokság elején összefutott az Arsenal és a Liverpool. Utóbbi ráadásul a Sunderland és a Stoke City elleni gól nélküli iksz után első rangadójára készült, ugyanakkor a Pool annyiból már feltétlenül előrébb tart a „tapasztalatszerzésben”, hogy a Hearts elleni El-meccsek miatt már többször tudott élesben „tesztelni”, igaz, Brendan Rodgersnek nyilvánvalóan több dolga is van, mint Arsene Wengernek a túloldalon – új csapat, új felfogás, új taktika.

A „vörösök” menedzserének például egy hete volt arra, hogy „beépítse” a szerkezetbe Nuri Sahint, a török játékos pedig ezúttal már a kezdőben kapott helyet – ám elég szürkén játszott –, Daniel Agger a Manchester City elleni letöltötte egymeccses eltiltását, így természetesen ő is ott volt a védelem tengelyében. Az Arsenalnál Theo Walcott ezúttal csak a padon kapott helyet, akárcsak Gervinho, s végül nem is álltak be.

A találkozó első lövése Fabio Borini nevéhez fűződött, majd Luis Suárez lőtt fölé szabadrúgásból, az első percek bátortalan játéka után az Arsenal is egyre inkább magára talált, és mind többet birtokolta a labdát. Santi Cazorla nemcsak jól mozgatta a csapatot, hanem kapura is veszélyesen játszott, igaz, a lövései – akárcsak az eddigi arsenalos meccsein – nem jöttek össze.

A 31. percben meg is született a londoniak vezető találata, méghozzá egy szépen felépített akció végén, ám nem felállt védelem ellen, hanem gyors ellentámadás után. Steven Gerrard labdáját fülelték le a vendégek a saját 16-osuk előtt, 10 másodperccel később pedig már a Liverpool kapujában volt a labda: Cazorla volt a támadás kulcsa, a spanyol remekül gyorsított fel Lukas Podolski labdájával, majd a hátráló védők mellett a német elé játszott, aki a bal alsó sarokba lőtt. 0–1

A találat után a Pool lassan összeszedte magát, sok pozitívum ugyan nem volt a „vörösök” játékában, ám Joe Allen gyakorlatilag hibátlanul passzolt – 39-ből 39 sikeres átadás az első félidőben –, míg Raheem Sterling 17 éves kora ellenére egyáltalán nem lógott ki a csapatból, sőt egy szép lefordulás után a kapufát találta el kívülről.

A kinyíló hazai védelem mellett természetesen a vendégeknek is volt gólszerzési esélyük, a legnagyobb ilyen lehetőség Oliver Giroud előtt adódott, ám a francia csatár hibázott a 41. percben.

Fordulás után hiába birtokolta többet a labdát a Rodgers-gárda, helyzetkialakításban nem jeleskedtek a hazaiak – hacsak azt nem vesszük ide, hogy Howard Webb alighanem elfelejtett megadni egy tizenegyest Suráez lerántásánál –, Vito Mannone bemutatott néhány szép védést, sőt a vendégek többször értek a kapu elé. Kieran Gibbs, Carl Jenkinson és Santi Cazorla is kísérletezett, utóbbi sokadik próbálkozását pedig siker koronázta: Podolski passza után balról, éles szögből lőtt, a labda a késve reagáló Pepe Reina kezéről vágódott a hálóba. 0–2

A hajrában a Liverpool rengeteget tett a szépítésért, ám Thomas Vermaelen és Per Mertesacker rengeteg munkát végzett, a kapu előtt pedig semmi nem jött össze Suárezéknek. Az Arsenal 2–0-ra győzött az Anfielden, és megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

LIVERPOOL–ARSENAL 0–2