PL: Ranieri nem lesz kapitány, a Leicesterből vonulna vissza

MTI MTIMTI MTI
2016.03.17. 20:37
Claudio Ranieri, a Leicester City labdarúgócsapatának menedzsere nem akar olasz szövetségi kapitány lenni, és reméli, még évekig az angol élvonalban jelenleg listavezető együttessel dolgozhat.

A 64 esztendős olasz szakember riporteri kérdésre azt válaszolta, elképzelhető, hogy a Leicester lesz karrierje utolsó állomáshelye.

„Igen, szeretném, hogy így legyen, és van is rá esély. Szeretnék hosszú ideig itt maradni" – nyilatkozta Ranieri, aki korábban volt többek között a Valencia, az Atlético Madrid, a Chelsea, a Juventus, a Roma és az Internazionale vezetőedzője is, és görög szövetségi kapitányként is dolgozott.

Az olasz válogatottat irányító Antonio Conte kedden jelentette be, hogy csak a nyári, franciaországi Európa-bajnokság végéig marad posztján. Ennek kapcsán Ranierit megkérdezték arról, átvenné-e a 46 esztendős Conte helyét a squadra azzurránál.

„Egy csapat sem tudja megváltoztatni az elképzeléseimet. Még rengeteg munka vár itt rám, alig kezdtünk neki az építkezésnek" – mondta Ranieri, aki tavaly nyáron sajtóértesülések szerint hároméves szerződést írt alá a Leicesternél. Hozzátette, a klub thaiföldi elnöke elégedett a munkájával, ahogyan ő is jól érzi magát a posztján.

Legfrissebb hírek

Az idény végén visszavonul az Everton klubrekordere

Angol labdarúgás
58 perce

Akár már a héten eldőlhet, hogy Michael Carrick marad a Man. United vezetőedzője

Angol labdarúgás
1 órája

Kémkedési balhé boríthatja a Premier League-ért zajló rájátszás programját

Angol labdarúgás
3 órája

Szoboszlai nincs ott a legjobb nyolc játékos között a Premier League szavazásán

Angol labdarúgás
Tegnap, 14:45

Arne Slot: Kerkez előtt ragyogó jövő áll, felért Robertson szintjére

Angol labdarúgás
Tegnap, 12:05

„Ezt csak a legjobbak tudják" – sokat kritizált középpályását dicsérte a Palace-meccs után Guardiola

Angol labdarúgás
Tegnap, 11:34

Még nincs vége: a City behúzta elmaradt meccsét, két körrel a vége előtt két pontra az Arsenaltól

Angol labdarúgás
2026.05.13. 22:53

Manchester United: Carricket még az idény vége előtt megerősíthetik posztján – sajtóhír

Angol labdarúgás
2026.05.13. 13:21
Ezek is érdekelhetik