A Man. City most nem aludt be a Fulham ellen

2012.02.04. 20:32
A második félidőre ismét rákezdett a hó (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójának szombati utolsó mérkőzésén az éllovas Manchester City hazai pályán Sergio Agüero büntetőjével, Chris Baird öngóljával és Edin Dzeko találatával 3–0-ra legyőzte a Fulhamet.

A listavezető manchesteriek az Everton elleni, meglepő idegenbeli vereséggel a hátuk mögött érkeztek a találkozóra, és további intő jel lehetett Agüeróék számára, hogy a pazar idénykezdetük során az első 12 mérkőzésből egyedül a Fulham ellen nem gyűjtötték be a három pontot – pedig akkor is vezettek már 2–0-ra.

A heves havazással tarkított találkozót a papírformának megfelelően a hazaiak uralták, és már a 10. percben megszerezték a vezetést, Adam Johnson akasztotta be ügyesen a lábát a védőébe (Baird) a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Agüero helyezte szépen a kapu bal sarkába, félmagasan (1–0).

Tíz perccel később ismét csak Jonhson és Baird párharcára került sor, a manchesteri középpályás betört a tizenhatoson belülre, majd homorított egy nagyot, ezúttal azonban természetesen elmaradt a tizenegyes.

Az első fél órához közeledve felgyorsultak az események, előbb David Silva lövése kerülte el kevéssel a kaput, majd Johnson 23 méteres lökete csúszott el nem sokkal a bal alsó mellett, ahogyan a túloldalon Duff 13 méteres próbálkozása is.

A 30. percben aztán megszületett a második hazai gól: bal oldali beadás után került egy érintést követően a labda Johnsonhoz, aki jobbról középre adott, ott pedig Bairdről a saját kapujába pattant a labda – öngól (2–0).

A félidő hajrájában még két manchesteri helyzetet jegyezhettünk fel, a 37. percben Dzeko 13 méteres bombáját Schwarzer kiöklözte, David Silva pedig már lesről lőtt közelről a léc fölé, aztán a következő percben egy vendég szögletet követő kontra végén ismét a bosnyák támadó próbálkozott, Hangeland azonban blokkolta lövését.

A második félidő elején Murphy átlövése, Kelly lapos próbálkozása, majd Baird közeli szabadrúgása hordozott magában veszélyt, végül egyik sem okozott gondot Hartnak.

A havazás ekkorra már olyan méreteket öltött, hogy a 60. és a 67. percben is pályára kellett lépnie a pályát felügyelő személyzetnek, hogy a tizenhatosok vonalait letisztítsák, de természetesen ez nem okozott gondot a játékosoknak.

Kifejezetten nagy élmény volt figyelni a Costa Rica-i válogatott támadó, Bryan Ruiz arcát a bemelegítés közben, aki mint egy kisgyerek, úgy örült a hónak.

Sokkal több örömre mondjuk nem is volt oka, ezúttal a kétgólos előnyt nem, hogy nem adta le, még növelte is a City, a 72. percben Agüero vitte végig a bal oldalon a labdát, majd a tizenhatoson belülre érve a középen helyezkedő Dzekóhoz játszott, aki a kapus lábai között a hálóba lőtt (3–0), végleg eldöntve a mérkőzés kimenetelét.

A találkozó hajrájában még egy Fulham-kapufát és egy nagy Hart-védést (utóbbinál Riise lapos lövése jelentett veszélyt) láthattak a nézők, újabb gólt azonban már nem, így a Manchester City 3–0-ra nyert, és három pontra ellépett a vasárnap a Chelsea otthonában rangadót vívó városi rivális Unitedtől.

MANCHESTER CITY–FULHAM 3–0