A 37 éves szélsőt Eric Cantona és George Best követi a dobogón, míg Unitedban 606 bajnokin pályára lépő Sir Bobby Charlton „csak" a negyedik helyen végzett.
„Amikor megtudtam a szavazás végeredményét, nagyon boldog voltam. Őszintén szólva nem hittem el elsőre, különösen, ha a listán szereplő játékosokat nézzük" – nyilatkozta Giggs a szavazással kapcsolatban.
Az ötödik helyre az immáron második szezon óta a Real Madridot erősítő Cristiano Ronaldo ért be, akit Paul Scholes, David Beckham, Roy Keane, Peter Schmeichel és Wayne Rooney követett.
Sir Alex Ferguson – Giggs eddigi egyetlen szakvezetője klubszinten – egyetértett a szurkolók döntésével.
„Nyilván vannak olyanok, akik mást választottak volna a legjobbnak – mint például Denis Lawt, George Bestet vagy Eric Cantonát –, de azzal senki nem vitatkozhat, hogy megérdemelten említik a legjobbak közt" – mondta Ferguson, a United menedzsere.
„A klubhűség nagyon sokat számít az ilyen szavazásokon, és Giggs régebb óta van itt, mint bármelyik játékos. Fantasztikus példakép a fiatalok számára, tökéletes mintája annak, hogyan lehet valaki kiváló labdarúgó és ember egyszerre" – tette hozzá a skót szakember.
Giggs egyébként máshogyan képzeli el a képzeletbeli dobogót: véleménye szerint Scholes, Keane és Schmeichel lenne a megfelelő sorrend.
„Jó néhányszor láttam Scholest olyan dolgokat csinálni, amit más játékos nem tud. Mind a passzolási készsége, mind a mérkőzés tempójának diktálása is egy a tömérdek hihetetlen képessége közül" – nyilatkozta a „vörös ördögöket" 602 bajnokin erősítő Giggs.